Nedēļas nogalē „Ghetto Games festivāls Ventspilī”

Jau šajā nedēļas nogalē, no 8. līdz 10.augustam trešo reizi Ventspilī 20 sporta veidos vienojot vairāk nekā 1500 dalībniekus no 20 valstīm ar dažāda mēroga sacensībām norisināsies starptautiskais „Ghetto Games festivāls Ventspilī”.

Trīs dienas „Ghetto Games“ festivāla ietvaros Ventspils pilsētu pārņems sportiskās aktivitātes un sacensības 20 sporta veidos. Vērienīgas starptautiskas sacensības norisināsies BMX frīstailā, ekstrēmajā skrituļslidošanā, ielu basketbolā un ielu dejās. Baltijas mēroga sacensības norisināsies veikbordā, velo polo, skeitbordā, BMX frīstaila un MTB frīstaila dirtos, tostarp arī pirmo reizi MTB duālajā slalomā. Armvrestlingā notiks Latvijas kausa ceturtais posms, kur festivāla laikā noskaidrosies Latvijas čempions. Arī ielu vingrošanā gaidāmas vērienīgas sacensības – Baltijas Open čempionāts ar Spēka diena izaicinājumu. Savukārt velotriālā - Latvijas čempionāta ceturtais posms. „Ghetto Games” ielu florbola, basketbola un futbola turnīros sacentīsies  sezonas labākās ranga komandas. 

„Ventspils festivāls mums ir šī gada izaicinājums. Tas ir kļuvis vēl starptautiskāks, jo ārzemju dalībniekus skaits ir ievērojami audzis. Aicinām visus apmeklēt festivālu, jo šīs 3 dienas būs izaicinājumiem un pozītivām emocijām bagātas. Izturību dalībniekiem, izturību organizatoriem!” par festivālu saka „Ghetto Games” kustības līderis un festivāla organizators Raimonds Elbakjans.

Uz ekstrēmās skrituļslidošanas sacensībām arī šogad pasaules labākos braucējus aicinās pašmāju skrituļslidotājs Nils Jansons. 

„Ekstrēmās skrituļslidošanas sacensībās startēs 30 augstas klases ranga dalībnieki, kuri cīnīsies par uzvaru. Sacensības solās būt tiešām augstā līmenī ar augstas klases šovu skatītājiem!” par sacensībām ekstrēmās skrituļslidošanas patrons Nils Jansons.

„BMX frīstaila un ekstrēmās skrituļslidošanas sacensību dalībnieku skaits ar katru gadu pieaug. Šāda mēroga sacensības vēl nebūs redzētas un kaut kas tāds vēl nebūs pieredzēts,” stāsta BMX frīstaila un ekstrēmas skrituļslidošanas straptautisko sacensību organizators Toms Siliņš.

Apmeklētājiem būs iespēja iepazīties arī ar tādiem sporta veidiem, kā galda futbolu, fingerbordiem, longbordiem, Slackline.lv un citiem.

Festivāls tiks atklāts 8.augustā sākot no plkst. 10.00 ar treniņiem un kvalfikāciju ekstrēmajā skrituļslidošanā, BMX frīstailā un velo polo sporta veidos.

Sestdiena, 9.augustā, būs kulminācijas diena, kur visas dienas garumā sākot no plkst. 11.00 norisināsies ekstrēmo sporta veidu finālu un pārējo sporta veidu sacensības. Apmeklētājus ar īpašu priekšnesumu priecēs Jānis Rozītis un Lauris Klēbahs no ielu motociklu frīstaila tandēmu komandas „Ghetto Stuntfighters”. 

Svētdien, 10.augustā, „Ghetto Games” festivāls noslēgsies ar BMX un MTB frīstaila dirta sacensībām, veikborda un MTB duālā slaloma sacensībām un ielu deju meisterklasi.

Piektdienas un sestdienas vakarā tiks piedāvāts bezmaksas brīvdabas kino ar ekstrēmo sporta veidu filmām. Savukart mazākajiem apmeklētājiem būs iespēja bez maksas apmeklēt LGK atrakciju piepūšamo piļu pilsētiņu.

Tiem, kuri netiks skatīties festivālu klātienē, būs iespēja vērot tiešraidi 9.augustā no „Ghetto Games” festivāla skeitparka sporta veida sacensībām internetā -  Sportacentrs.com mājas lapā un TV24 no 13.00 līdz 19.00.

 

Vairāk informācijas par festivālu un sporta veidiem pieejama:
www.ggfest.com 
www.draugiem.lv/ggfest 
www.twitter.com/ggfest   

Starptautiskais Ghetto Games festivāls Ventspilī notiek projekta „Es zinu, Tu to vari!” ietvaros. Lielākā daļa projekta „Es zinu, Tu to vari!” pasākumu būs veltīti jauniešiem,  atsevišķi pasākumi paredzēti arī ģimenēm kopā ar bērniem. Projekta mērķis ir iedvesmot jauniešus būt fiziski aktīviem un veidot izpratni, ka veselīgs un aktīvs dzīvesveids un atteikšanās no dažādu atkarības vielu lietošanas palīdz sasniegt nospraustos mērķus. Projekta ietvaros no jūlija līdz augustam notiek vairāk kā 58 pasākumi visā Latvijā – ielu basketbola turnīri, ielu vingrošanas sacensības un citi ielu kultūras pasākumi, kā arī nometnes un ģimeņu sporta dienas.  Par visām projekta aktivitātēm var uzzināt portāla draugiem.lv lapā www.draugiem.lv/tutovari. Aktivitātes veidotas tā, lai tās būtu vienkāršas un viegli pieejamas ikvienam interesentam.

Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs atgādina - veselības saglabāšanas visa mūža garumā pamatā ir cilvēka personīgā atbildība. Ārstēšana un veselības aprūpe cilvēka veselību ietekmē aptuveni pa 20%. Atlikušie 80% ir katra cilvēka personīgi izdarītās izvēles – veselīgs vai neveselīgs dzīvesveids – uzturs, fiziskās aktivitātes vai to neesamība, veselībai kaitīgu vielu lietošana vai izvairīšanā no tām, riskants vai drošs dzīvesveids, sociālie faktori, izglītība u.c. Īpaši būtiski to ir apzināties jau jaunībā un savu dzīvi balstīt uz veselību pozitīvi ietekmējošām izvēlēm.

Sacensības rīko: Ghetto Family, Latvijas ielu vingrošanas sporta biedrība, Latvijas Futbola federācija, Latvijas Florbola savienība, Monsterparks, Bike Polo Riga, Boardside.lv, Kaiya Skimboards, Slackline.lv, Local Boards, Latvijas Downhill asociācija, Latvijas Motosporta federācija, velotriāla klubs Karters, Latvijas Armvrestlinga federācija un klubs Vest.

Atbalsta: Ventspils pilsētas pašvaldība, Veselības ministrija, Slimību profilakses un kontroles centrs, Latvijas Universitāte, Ghetto Burger, Olimpiskais centrs Ventspils, Ventspils Piedzīvojumu parks, adidas, Lemmy, Funny, Everest, Mārtiņa Beķereja, Latvijas tautas sporta asociācija, Latvijas sporta federāciju padome, ASV vēstniecība Latvijā, Polijas vēstniecība Latvijā, RE Autoclub, Storent, Būvniecības ABC, Sport 2000, LGK atrakcijas, Papyrus, McĀbols.

Informē: Draugiem.lv, LTV, LTV7, TVNET, Radio Pieci, Sporta avīze, Sportacentrs.com, Forum Cinemas, Ventas Balss un JCDecaux.

Papildus informācija:
Mikus Ojers, „Ghetto Games festivāls Ventspilī” organizators
Mob.nr.: +371 28331256; E-pasts: mikus.ojers[at]gmail.com

Informāciju sagatavoja:
Austra Jātniece, „Ghetto Games” preses sekretāre
Mob.nr.: +371 28216966; E-pasts: prese[at]ghettogames.lv