Mēs varam, Tu arī to vari!

No 13. augusta līdz pat janvārim tiek īstenots Jelgavas novada Neklātienes vidusskolas jauniešu neformālās grupas "Kopā prieks" jauniešu iniciatīvas projekts "Mēs varam, tu arī to vari!" ES programmā "Jaunatne darbībā". Projekta mērķis: apgūt jaunas prasmes, zināšanas video filmēšanā un montēšanā, kā arī iesaistīt pēc iespējas vairāk dalībniekus no Jelgavas novada Neklātienes vidusskolas, sniedzot iespēju izmantot savu laiku lietderīgi un sadarboties ar citiem Jelgavas novada Neklātienes vidusskolas konsultāciju punktu jauniešiem, integrējot arī krievvalodīgos jauniešus.

Projekta uzdevumi: apgūt prasmes video filmēšanā un montēšanā, motivēt un iesaistīt jauniešus līdzdarboties projekta aktivitātēs, organizēt reklāmas un noslēguma pasākumu, analizēt savu un citu darbu.

1. projekta aktivitātē devāmies ekskursijā uz Latvijas televīziju. Ekskursijā mums bija iespēja:
•    ielūkoties televīzijas vēsturē,
•    apskatīt pirmo skaņu ierakstu studiju,
•    paviesoties „Panorāmas”, „100 gr. Kultūras” un „Četras istabas” studijās,
•    pielaikot daudzas parūkas un tērpus, kurus izmanto dažādos ierakstos un uzvedumos,
•    vērot, kā notiek filmas dublēšana latviešu valodā (Erkilu Puaro latviešu valodā ieskaņoja Dainis Porgants),
•    smelties pieredzi un rast atbildes uz daudziem jautājumiem lekcijā, kuru vadīja operatoru nodaļas vadītājs Aivars.

Jauniešiem patika:
•    uzzināt, kā notiek raidījumu ieraksts;
•    ekskursija pa televīzijas ēku;
•    saruna ar vadošo operatoru;
•    "man iespaids palika tāds, ka tas nemaz nav tik vienkārši parādīt visu labi TV, tur tomēr jāiegulda liels darbs. Kamēr mēs baudām kādu filmu, TV notiek liels darbs."
•    "man ļoti patika skaņošanas telpa, jo tur varēja redzēt cilvēkus darbībā";
•    "secināju, ka operatoriem nav viegls darbs atrast pareizo apgaismojumu un gaismas kritumus, tas arī nav vienkārši";
•    "ieguvu mazu priekštatu par to, kas notiek TV, kā tur par visu ir padomāts un ka tas tomēr ir liels darbs".

Vēl varēja:
•    "gribējās vairāk redzēt cilvēkus darbībā, piemēram, kā filmēšana notiek kādam raidījumam";
•    "būtu forši, ja mums būtu iespēja pavērot, ka notiek kādas pārraides ieraksts vai vismaz kāda video montāža".
"Bija ļoti interesanti!" Tā ekskursiju komentē projekta dalībnieki.

14. septembrī  notika 2. projekta aktivitāte -  komandas saliedēšanas pasākums sporta un atpūtas kompleksā "Rullītis" 15 projekta dalībniekiem. Pasākuma mērķis – saliedēt projekta dalībniekus, plānot savu projekta darbu, dalīties ar idejām un klausīties lekciju (par formālo un neformālo izglītību, motivāciju un komunikāciju), mācīties piedalīties un līdzdarboties dažādās aktivitātēs.

No 19. septembra līdz 17. oktobrim notika 3. projekta aktivitāte – video filmēšanas un montēšanas apmācības, kuras vadīja pasniedzējs R. Rukmanis. Apguvām teoriju par datorprogrammām un to lejuplādi, filmēšanas pamatprincipiem. Iemācījāmies veidot video no fotogrāfijām un video. Mākam pievienot skaņu, tekstu un dažādus efektus. Šīs prasmes apguva 15 projekta jaunieši.

Tagad jaunieši tiksies darba grupā, lai rakstītu scenāriju un veidotu video. Video "Mēs skolā" tiek veidots par mūsu ikdienas dzīvi skolā, par jauniešu iespējām apvienot darbu, mācības un bērnu audzināšanu. Paredzētās video sadaļas – intervijas (reāli dzīvesstāsti), apkārtne, aktivitātes, iespējas, problēmas, ikdiena, sasniegumi, stereotipi. Katra video sadaļa būs kā puzles gabaliņš, kuru filmas laikā saliksim, lai izveidotu vienotu attēlu.

Ja tevi uzrunā korespondents no mūsu projekta, esi atsaucīgs, paud savu viedokli kameras priekšā!

Gatavojamies 4. projekta aktivitātei - noslēguma pasākumam 17. decembrī, kurā prezentēsim savu video. Pasākumā paredzēta labāko aktieru apbalvošana, muzikālie priekšnesumi, fotografēšanās ar slavenību. Jums būs iespēja vērtēt mūsu video gan internetā, gan pasākumā - klātienē. Ikviens interesents aicināts piedalīties šajā pasākumā!

Projekta foto, video un diskusiju skatīt http://www.draugiem.lv/group/18432983/jauniesu-neformala-grupa-kopa-prieks/ un  http://nvsk.lv/1/ZINAS/

    Ja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras mājaslapā un publikācijā norādīta saite uz citu iestāžu vai privātpersonu mājaslapām, kontiem vai vietnēm, par attiecīgajos informācijas resursos ievietoto informāciju Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra neatbild.