Mācies valodu sarunas laikā!

Ja tu vēlies pārvaldīt valodu, lieto to! Tiec vaļā no vecām atrunām, ka tev nav neviens ar kuru sarunāties holandiski vai portugāliski. Iesaisties sarunu apmaiņā un uzlabo savas prasmes par brīvu!

Šo sarunu princips ir ļoti vienkāršs: ja tu runā franciski un vēlies uzlabot savas grieķu valodas zināšanas, tad tev jāsameklē kāds, kurš runā grieķu valodā un vēlas apgūt franču valodā. Parasti, ja jūs satiekaties uz vienu stundu, tad laiks jāsadala 50/50, tā, ka 30 minūtes atliek sarunai franču valodā un 30 minūtes grieķu valodā. Tā ir unikāla iespēja paplašināt savu pasauli un iespējams sastapt jaunus draugus. Turklāt paturi prātā, ka spēja labi pārvaldīt svešvalodu ir veiksmes atslēga darba tirgū.
 
Padomi, kā atrast labu sarunu biedru:
 

  1. Pārbaudi, vai jums abiem ir brīvs laiks sarunai, precizē, cik bieži jūs vēlēsieties sarunāties.
  2. Tavs sarunu biedrs nav skolotājs, viņš vai viņa nespēj atbildēt uz jautājumiem par neskaidriem gramatikas jautājumiem.
  3. Uztver šīs sarunas nopietni! Pieraksti jaunos vārdus un pārskati tos pirms nākamās sarunas.
  4. Nebaidies pieļaut kļūdas. Sarunā ar savu sarunu biedri, cik daudz kļūdu labojumus tu pieļauj. Parasti labākā atbilde ir vidusceļš, nelabo kļūdas līdz mazākajam sīkumam, taču neignorē lielas kļūdas.
  5. Esi pieklājīgs un nemēģini vairāk laika pavadīt sarunā, lai mācītos sev interesējošo valodu.
  6. Ja vēlies koncentrēties uz kādu noteiktu tēmu, pastāsti par to sarunu biedram. Ja jums nav nekā kopīga un saruna ir smagnēja, neņem galvā un sameklē citu biedru.

Parasti jūs satiekaties kādā tīmekļa vietnē vai aplikācijā, taču tu vari meklēt sarunu biedru arī savā pilsētā un satikties klātienē. Te tu vari atrast dažas noderīgas platformas, kurās uzsākt sarunu. Dažām no tām ir arī maksas versijas.