Liepājā viesosies ēģiptiešu pantomīmas teātris.

Šo trešdien, 21. maijā Liepājā būs iespēja satikt un iepazīties ar jaunajiem teātra māksliniekiem no Ēģiptes galvaspilsētas Kairas. Gvanas pantomīma teātris ar viesosies ar izrādi „ Ēģiptes laika līnija”, kā arī demonstrēs ēģiptiešu dejas. Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties radošajā darbnīcā, kuras laikā varēs apgūt arābu valodas rakstību, noskatīties dokumentālo filmu un diskusijas par Ēģiptes kultūras vēsturi līdz mūsdienu politiskai situcācijai. Pasākums notiks Jauniešu mājā, Kungu ielā 24 no plkst. 17:00 līdz 19:00.

Izrāde ir iestudēta speciāli šim fetsivālam Mini izrādes garums ar publikas iesaistīšānās elementiem ilgst līdz 25 minūtēm. Izrādes stāsts ir komēdijas veidolā ietērptas dažādas situācijās, kas attaino un parāda patieso ainu par Ēģiptes sociālo situāciju un atspoguļo arī daudzus aspektus no Ēģiptes kultūras un tradīcijām. Izrāde norisinās caur mīmikas un pantomīmas mākslas valodu ar fona mūziku, kas ļauj sajust katru ķermeņa kustību. Izrādes epizodēs tiek iesaistīts arī skatītājs.

Pēc izrādes ikviens varēs apgūt Ēģiptes tradicionālās dejas, kā arī noskatīties dokumentālu īsfilmu par Ēģipti un piedalīties citās radošās darbnīcās.

Savukārt tajā pašā vakarā plkst 21:30 izrādi atkārtoti iespējams redzēt klubā „Fontaine Palace.

Pasākumu Liepājā organizē biedrība „Radi Vidi Pats” sadarbībā ar Annas Lindes fonda tīklu Latvijā, Starpkultūru festivāla „Otrpus Vidusjūrai 2014” ietvaros. 

Pateicamies par atbalstu „Annas Lindes Fondam, mūzikas kluba „Fontaine Palace” menedžerim Jānim Enkuzēnam, kā arī Liepājas „ Jauniešu Mājas” vadītājai Vinetai Bērziņai. 

Pasākumu finansē: Annas Lindes Fonds.