Latvijā plaši atzīmēs Starptautisko Brīvprātīgo dienu

Ceturtdien, 5. decembrī, atzīmējot Starptautisko Brīvprātīgo dienu, daudzos Latvijas novados un pilsētās brīvprātīgos godinās pašvaldības un nevalstiskās organizācijas. Lai pievērstu uzmanību brīvprātīgo kustībai, visā Latvijā notiks informatīvi pasākumi.

Rīgā Starptautiskās Brīvprātīgo dienas svinības notiks  NVO namā (Laimdotas iela 42). Šeit no plkst. 13:00 Rīgas nevalstiskās organizācijas rīko atklātās lekcijas, radošās darbnīcas, brīvprātīgo apbalvošanu. Būs apskatāma arī fotogalerija „Brīvprātīgo platforma”. Ar Latvijas brīvprātīgā portretu iepazīstinās Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvji.  Plašāka informācija http://www.iksd.riga.lv/public/57397.html

Daugavpilī jau 4. decembrī notiks brīvprātīgo forums „Esmu gatavs, BET…”, kura laikā tiks analizēta šī brīža situācija un meklēti risinājumi brīvprātīgā darba attīstībai Daugavpilī.

Brīvprātīgajiem par veikto darbu un atsaucību šī gadā laikā pateiksies Daugavpilī, Valmierā, Talsos, Jelgavā, Kuldīgā, Liepājā un Madonā.

Kuldīgā, Ķekavā, Jelgavas novadā, Priekuļu novada Liepā, Stopiņu novadā un citviet pieredzējuši brīvprātīgie stāstīs par savu pieredzi, aicinot arī citus savu brīvo laiku izmantot lietderīgi – kļūstot par brīvprātīgajiem. Nīcas jaunieši Liepājas dzīvnieku patversmei nodos mēneša laikā saziedotās mantas. Alūksnes Bērnu un jauniešu centrs parakstīs pirmās vienošanās ar brīvprātīgajiem, lai vēlāk jaunieši varētu saņemt sertifikātus par brīvprātīgo darbu, bet Rēzeknē jauniešu atvērtā centra brīvprātīgie rīkos „Brīvprātīgo pēcpusdienu”, kura laikā dalībniekiem būs iespēja iesaistītes  dažādās jautrās un radošās aktivitātēs, uzzināt noderīgu informāciju par brīvprātīgo darbu, izbaudīt dažādu valstu tradicionālo ēdienu, iepazīties ar brīvprātīgo pieredzi.

Plašāku informāciju par pasākumiem dažādās Latvijas pilsētās lūdzam skatīt šeit.
Diāna Sīmansone
Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta un jaunatnes departamenta direktora vietniece jaunatnes politikas jomā
Tālr.: 67047953, diana.simansone@izm.gov.lv

www.twitter.com/brivpratigais
www.twitter.com/jaunatneslietas
www.facebook.com/jaunatneslietas
www.draugiem.lv/jaunatneslietas