Konference – kāda ir EBD nākotne?

Dažas dienas pēc oficiālajām atklāšanas svinībām par godu Igaunijai kā nākamajai Eiropas Padomes prezidentūras valstij (Igaunijas prezidentūra ilgs no 2017. gada jūlija līdz decembrim), 30 cilvēku delegācija tiksies Tallinā, lai trīs dienu konferencē diskutētu par programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” Eiropas Brīvprātīgā darba (EBD) projektiem un to nākotni.

“Eiropas Brīvprātīgā darba projekti jauniešiem visā Eiropā radījuši unikālu iespēju gūt starptautisku darba pieredzi Eiropas Savienības valstīs un ārpus tām. Šobrīd vairāk nekā jebkad agrāk mums pašiem sev jājautā, kāda ir bijusi EBD projektu patiesā būtība, kā mēs to varam paplašināt, kā stiprināt brīvprātīgā darba ietekmi un atzīšanu? Kādu redzam šī projekta nākotni? 30 pārstāvju diskusijas Tallinā skaidri apliecina šī jautājuma svarīgumu,” stāsta Erasmus+ Igaunijas Nacionālās aģentūras direktora vietnieks Rets Kosts (Reet Kost).

EBD projektu 20. dzimšanas dienas pasākumi, kas visa pagājušā gada garumā norisinājās daudzās Eiropas valstīs, Eiropas Komisijas komunikācijas dokuments “Ieguldījumi Eiropas jaunatnē”, Eiropas Solidaritātes korpusa pirmā posma uzsākšana, izmantojot EBD projektu pamatus, ir radījis impulsu, lai diskutētu par EBD projektu nozīmi un to nākotnes veidolu. Konferences laikā vairāk nekā 150 dalībnieku no ES, EEZ un kaimiņvalstīm mēģinās rast atbildes par EBD projektu ilgtspējīgu nākotni.

EBD projekti ir daļa no Eiropas Savienības “Erasmus+” programmas projektiem. 20 gadu laikā EBD projektos piedalījušies vairāk nekā 100 000 jauniešu, ar savu darbu sniedzot ieguldījumu vides, mākslas un kultūras jomās, dažādās aktivitātēs bērniem, jauniešiem un vecāka gadagājuma cilvēkiem, sporta un izklaides pasākumos.

Plašāku informāciju skatīt: http://evsfuture.noored.ee/

Konference “Eiropas Brīvprātīgā darba nākotnes meklēšana – uzlabotas perspektīvas starptautiskai brīvprātīgajai darbībai jaunatnes jomā” notiks Igaunijas prezidentūras ES Padomē ietvaros, laikā no 3. līdz 5. jūlijam. Tā tiek organizēta sadarbībā ar Austrijas, Francijas un Vācijas Erasmus+ Nacionālajām aģentūrām jaunatnes jomā.