Komiksu žurnāls kuš! aicina jauniešus uz izstādi un radošo darbnīcu „Komiksi vienlīdzībai”

10.jūlijā, 18.30 Rīgas jauniešu centrā „Kaņieris” tiks atklāta izstāde „Komiksi vienlīdzībai”. Četrpadsmit vizuāli stāsti aicina ielūkoties Eiropā, kas aug, mainās, un ir nepārtrauktā kustībā. Izstādes darbu autori stāsta par migrāciju – fenomenu, kuru paši ir piedzīvojuši. Šobrīd viņi dzīvo Eiropā, taču viņi vai viņu ģimene nākusi no citas valsts Eiropā vai ārpus tās.

Viņu komiksi atklāj gan dažnedažādos migrācijas veidus, gan savu un vecāku personīgo pieredzi – to, kas šī procesa rezultātā ticis pazaudēts, atrasts vai tiek veidots no jauna. Izstādes darbi ir daļa no konkursa par pirmo Eiropas balvu komiksu autoriem ar migrācijas izcelsmi.

Plašāk par izstādi kuš! Facebook vietnē: http://ej.uz/KomiksiVienlidzibai

12. un 13.jūlijā no 12.00 – 17.00 Rīgas jauniešu centrā „Kaņieris” norisināsies divu dienu bezmaksas radošā darbnīca jauniešiem. 

Piedalīties aicināts ikviens vecumā no 15 līdz 25 gadiem. Divu dienu darbnīcā jaunieši varēs iemācīties zīmēt stāstus komiksa formā, iepazīties ar komiksu autoru migrācijas pieredzes stāstiem un piedalīties radošās aktivitātēs, uzzināt un diskutēt, kā atpazīt diskrimināciju un mazināt stereotipus. 

Darbnīcu vadīs Amanda Baeza, komiksu autore no Čīles/Portugāles un konkursa „Eiropas Balva komiksu autoriem ar migrācijas izcelsmi” dalībniece, un Sintija Lase, neformālās izglītības trenere-apmācītāja.

Darbnīca notiks angļu valodā un ir bez maksas.

Piesakies, sūtot e-pastu uz kushmens[at]gmail.com līdz 9. jūlijam, norādot savu vārdu un vecumu, vai aizpildot pieteikuma anketu šeit: http://bit.ly/1pQfIsQ

Plašāk par darbnīcu kuš! Facebook vietnē: http://ej.uz/KomiksuDarbnica

Šī darbnīca un izstāde ir daļa no projekta „ComiX4= Komiksi vienlīdzībai”, kura mērķis ir veicināt starpkultūru dialogu un atbalstīt nediskriminējošus uzskatus un rīcību, izmantojot mākslas instrumentus – komiksus, ko veidojuši komiksu autori ar migrācijas izcelsmi. 

Projektu „ComiX4= Komiksi vienlīdzībai” finansiāli atbalsta Eiropas Savienības Pamattiesību un pilsonības programma – Novembris 2012.

Izstāde un radošā darbnīca ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu. Par radošās darbnīcas un izstādes saturu atbild biedrība „Grafiskie stāsti” un tās partneri.

Vairāk par projekta aktivitātēm: www.comix4equality.eu un www.facebook.com/Comix4equality

 

Papildu informācija:
komiksu žurnāls kuš!
Sanita Muižniece
Projekta “Komiksi vienlīdzībai” koordinatore
komikss[at]gmail.com