Kāpumi&kritumi – emocionālās labsajūtas atbalsts Eiropas Brīvprātīgā darba projektu dalībniekiem (UPS&DOWNS)

Apmācības ļaus dalībniekiem apgūt, kā labāk atbalstīt Eiropas Brīvprātīgā darba (EBD) brīvprātīgos, lai viņi justos emocionāli labi, un ļaus izprast mentālās veselības nozīmi ikviena dzīvē. Apmācības norisināsies no 18. līdz 23. martam Igaunijā. Pieteikšanās līdz 10. janvārim!

Eiropas Brīvprātīgais darbs ir bagātinoša pieredze, kas palīdz cilvēkiem attīstīt sevi un mainīt savu dzīvi. No otras puses, EBD var būt ļoti izaicinoša pieredze, ar smagām dienām, diskomfortu un stresu, kura laikā var rasties arī psiholoģiski sarežģījumi. Lai atbalstītu brīvprātīgos viņu pašu attīstībā, mēs esam pamanījuši, ka ir nepieciešams sniegt pamatzināšanas par emocionālo labsajūtu un veicināt kapacitāti brīvprātīgo emocionālās labsajūtas atbalstam. Ir vērojama acīmredzama nepieciešamība vairot organizāciju zināšanas par šo jomu, vēlmi uzņemt dažādus brīvprātīgos un celt organizāciju kapacitāti brīvprātīgo atbalstam dažādos aspektos EBD laikā.
Ko mēs domājam ar "mentālo veselību"?

Mentālā veselība ir labsajūtas stāvoklis, kurā indivīds apzinās savas spējas, var tikt galā ar ikdienas stresu, produktīvi un auglīgi strādāt un var sniegt ieguldījumu vietējā sabiedrībā (definīcija no Pasaules Veselības organizācijas).
Ir pieejami pētījumos balstīti dati par mentālo veselību, kas arī atbilst EBD kontekstam un apstiprina šādu apmācību nepieciešamību:

 • 25-40% cilvēku kādā dzīves posmā piedzīvo mentālās veselības traucējumus;
 • 38% no ES iedzīvotājiem pagājušā gada laikā ir piedzīvojuši emocionālās veselības traucējumus (2011. gada pētījums);
 • puse no mentālās veselības traucējumu gadījumiem parādās līdz 24 gadu vecumam;
 • palielinās to gadījumu skaits, kad EBD laikā brīvprātīgie piedzīvo depresiju, apnikumu, emocionālos kritumus, anoreksiju u.c.

Šo apmācību mērķgrupa: ikviens, kurš iesaistīts Eiropas Brīvprātīgajā darba projektos (programmā  "Erasmus+"), organizācijas, kas atbalsta brīvprātīgo labsajūtu projekta laikā (supervizori, mentori, koordinatori u.c.) no nosūtošajām, uzņemošajām un koordinējošajām organizācijām. Būtiski, lai dalībnieki būtu:

 • ar labām angļu valodas zināšanām, lai varētu brīvi strādāt;
 • gatavi piedalīties visās apmācību dienās;
 • vismaz 18 gadus veci.

Pēc apmācībām dalībnieki spēs:

 • atpazīt būtiskākās mentālo veselības problēmu un starppersonu konflikta pazīmes;
 • demonstrēt dažādas pieejas konfliktu risināšanai;
 • aprakstīt pirmos soļus starppersonu konflikta atrisināšanā un mentālās labsajūtas atbalstā;
 • pielietot aktīvu klausīšanos, pārliecību, atbalstošu atgriezenisko saiti un konfliktu atrisināšanu;
 • identificēt savas lomas limitus mentālu veselības problēmu atbalstā.

Visbeidzot – mēs strādāsim, lai attīstītu dalībnieku iekšējo gatavību stiprināt savu pārliecību par sevi un atbalstošu pieeju mentālajai veselībai. Mēs ceram, ka dalībnieki  būs vairāk pārliecināti, motivēti un atvērti, lai saskartos ar citu mentālās veselības grūtībām.
UZMANĪBU! Šīm apmācībām var būt spēcīgs pozitīvais efekts uz tavām personīgajām attiecībām un tās var ietekmēt citus tavas dzīves elementus, ne tikai tos, kas saistīti ar EBD!

Kā pieteikties?
Pieteikties apmācībām iespējams līdz 2018. gada 10. janvārim SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē https://www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/training/ups-downs-supporting-emotional-well-being-of-evs-volunteers.7009/

Dalībniekiem jābūt vismaz 18 gadus veciem.

Lai elektroniski aizpildītu anketu, vispirms jāreģistrējas SALTO tīmekļa vietnē. Tad uz savu norādīto e-pastu saņemsi paroli un varēsi aizpildīt pieteikuma anketu.
Visas izmaksas tiks segtas no programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" finanšu  līdzekļiem, dalībniekiem jānodrošina līdzfinansējums 28.46 eiro apmērā. Ar apmācībām apstiprinātajiem dalībniekiem tiek noslēgts līgums par dalību pasākumā. Pēc tam, kad dalībnieks samaksājis līdzfinansējumu, aģentūra iegādājas avio biļetes.

Lai nodrošinātu programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" redzamību, kā arī iekļautu pēc iespējas vairāk jauniešu programmas aktivitātēs, pēc apmācībām dalībnieks apņemas:

 • kopā ar projektu koordinatori pārrunāt pasākuma rezultātus un ieplānot to izplatīšanas aktivitātes;
 • nodrošināt vismaz vienu publikāciju medijos;
 • sešu nedēļu laikā pēc atgriešanās organizēt rezultātu izplatīšanas aktivitāti, iekļaujot vismaz vienu tikšanos ar ieinteresēto mērķa grupu (vismaz 15 personas).

Tāpat jāatceras par atskaišu un segto izmaksu apliecinājumu iesniegšanu!

Papildu informācija:
Sanda Roze
JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu kordinatore
Tālr.: +371 67356289
sanda.roze[at]jaunatne.gov.lv