Jūrmalas jaunieši piedalās starptautiskā projektā Polijā

Oktobra vidū Polijā Kasinka Mala ciematā norisinājās Kauguru vidusskolas koordinēta projekta “Exploring Nature and Environmental Issues“ jauniešu apmaiņas brauciens. Projektā sadarbojās jaunieši no Latvijas, Lietuvas un Polijas.

Iniciatīvu par projekta realizēšanu uzņēmās Jūrmalas jaunsargu 102.vienības jaunieši, kuri paši gādāja gan par apmaiņas programmas radīšanu, gan par projekta pieteikuma sagatavošanu. Projekts bija netipiski veidots, jo tā koordinēšana notika Latvijā, bet pati norise Polijā, kas prasīja ļoti ciešu un spēcīgu sadarbību starp visām iesaistītajām organizācijām. Visu procesu koordinēja Kauguru vidusskolas skolotājs un Jaunsardzes instruktors Jānis Šķesteris.

“Manuprāt, šādi starptautiski projekti jauniešiem sniedz ļoti nozīmīgu pieredzi, ko vienkārši skolas solā sēžot neiegūt. Projekti ir orientēti uz mācīšanos, izmantojot neformālās izglītības metodes, kā arī tie paredz ciešu mijiedarbību starp dažādu valstu dalībniekiem. Tas paplašina jauniešu skatījumu uz dzīvi un sniedz zināšanas, kas tiem būs noderīgas kā formālajā, tā neformālajā izglītībā, kā arī  ietekmēs daudzas to nākotnes izvēles,” skaidro J. Šķesteris.

Projekta apmaiņas brauciens norisinājās Polijas dienvidu reģionā, Tatru apkaimē, kas ir ļoti kalnains valsts apvidus. Jūrmalas jaunieši vēlējās, lai apmaiņas brauciens norisinātos tieši šeit, jo viņus vieno interese par dabu un āra aktivitātēm.

“Projekta rakstīšana bija ļoti aizraujoša, jo mēs radījām kaut ko jaunu paši sev. Mēs visi sanācām kopā jaukā atmosfērā un strādājām katrs pie savas projekta pieteikuma daļas. Pats foršākais projektā bija redzēt kā mūsu ideja realizējas dzīvē, piedzīvot satikšanos ar jauniem draugiem, kā arī izbaudīt perfektus skatus, ko nebijām redzējuši iepriekš,” stāsta skolniece no Kauguru vidusskolas Anete Volkova.

Projektā Lietuvu pārstāvēja dalībnieki no jauniešu centra “Žalianamis”. Alma Klimavičiūte ir centra dalībniece un darbojas kā brīvprātīgā šajā organizācijā.  “Šis projekts man ir palīdzējs iegūt papildus pārliecību sev. Viens no maniem mērķiem, piedaloties projektā, bija pārvarēt bailes un kļūt atvērtākai nepazīstamiem cilvēkiem. Aktivitātes ārā man palīdzēja atvērties citiem, sadarboties un komunicēt. Uzskatu, ka šāda veida pieredze ir nenovērtējama, jo tā maina cilvēku un padara to labāku,” stāsta Alma Klimavičiūte.

Savukārt Marta Gniecka dalībniece no Polijas pauž cerību, ka iesaistīto organizāciju sadarbība turpināsies: “Es nekad neesmu bijusi Latvijā vai Lietuvā, bet šo valstu dalībnieki uz Poliju atveda daļiņu savu valstu, un ceru man būs iespējas tās apciemot nākotnē. Pēc daudzajām sarunām ar jauniegūtajiem draugiem es sajutos pārliecinātāka par sevi un drošāka. Mēs projektā visi kļuvām par ļoti labiem draugiem un esmu priecīga, ka tajā varēju piedalīties, norāda Marta Gniecka.

Kauguru vidusskola izsaka pateicību partneriem –  Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrai un Jūrmalas domei par atbalstu projekta realizācijā.