Jauniešu iniciatīvu projekts „Stopiņu novada tūrisma ceļvedis”

Neformālajai grupai „Rīts gudrāks par vakaru, bet mēs - par rītu!" sadarbojoties ar biedrību Ulbrokas mūzikas un mākslas skolas atbalsta biedrība BUMMS, laika posmā 08.02.2013 – 24.06.2013 tiek realizēts projekts „Stopiņu novada tūrisma ceļvedis”. Tā ietvaros jaunieši izveidos tūrisma mājas lapu Stopiņu novadam. Lasi tālāk interviju ar neformālās grupas līderi Ronaldu. 

Ja tev vajadzētu nosaukt trīs argumentus, kādēļ projekts būtu jārealizē, kādi tie būtu?
Argumenti būtu:
1 - veicināt tūrisma attīstību Stopiņu novadā;
2 - popularizēt tūrismu, veicināt novada atpazīstamību;
3 - iepazīstināt sabiedrību ar daudzajām atpūtas iespējām, iesaistīt apkārtējos, realizējot projektu.

Kā tu nonāci līdz tam, ka saprati, ka savu ideju vēlies realizēt ar programmas "Jaunatne darbībā" atbalstu?
Iepazīstoties ar "Jaunatne darbībā" programmas piedāvātajām iespējām, secinājām, ka mūsu potenciālais projekts atbilstu vajadzīgajām prasībām un standartiem. Nolēmām, kāpēc neizmēģināt savus spēkus jaunā, radošā un atraktīvā veidā?

Kā notika projekta rakstīšanas posms?
Projekta rakstīšanas posms norisinājās aptuveni mēnesi ar Stopiņu novada jaunatnes lielu speciālista Sergeja palīdzību. Lai uzsāktu projekta darbību, nepieciešams nokārtot daudz dažādu formalitāšu, kas nebūt nav viegli, taču, mērķtiecīgi ejot uz priekšu, viss ir izdarāms, tikai vajag gribēt!

Pašlaik notiek projekta realizācija, kas tā ietvaros jau ir paveikts?
Beidzot varam apgalvot, ka lielākais "papīru darbs" ir jau aizmuguras un atlikusi interesantākā - praktiskā projekta daļa. Esam jau paguvuši izveidot vairākus (2) tūrisma objektu maršrutus, kā arī esam apsekojuši potenciālos tūrisma objektus. Tāpat norisinās cītīgs darbs pie pašas mājaslapas - 35-40% jau pabeigti. Pakāpeniski veidojam un paplašinām foto galeriju, taču ar to interesentus iepazīstināsim līdz ar jaunās mājaslapas atklāšanu.

Ja kāds jaunietis arī vēlas iesaistīties projekta realizācijā, vai tas ir iespējams un kādi uzdevumi būtu jāveic?
Jā! Pašreiz strādājam pie konkursa izveides, kurā plānojam iesaistīt vietējos jauniešus. Vēlamies papildināt foto galeriju ar tik tiešām unikāliem fotoattēliem, kuri uzņemti Stopiņu novadā. Labākajiem foto īpašniekiem gaidāmas arī vērtīgas balvas. Precīzāk par pašu konkursu, to nolikumu tiks paziņots nedaudz vēlāk, novada jauniešu mājaslapā vai skolas informācijas stendos.

Kādi ir nākotnes plāni, ko darīsiet ar projekta rezultātu?
Sākotnēji, vēlamies 100% realizēt esošo projektu, kā arī pēc tam mēs labprāt vēlētos veikt sadarbību ar Stopiņu novada domi, taču jāņem vērā visi apkārtējie faktori, tāpēc nebūsim vēl gana pārsteidzīgi mūsu lēmumos un neskriesim notikumiem pa priekšu.

Ja būtu jāraksturo vienā teikumā jauniešu iniciatīvu projekti programmas "Jaunatne darbībā" ietvaros, kāds šis teikums būtu?
Lielisks veids, kā gūt noderīgu pieredzi, realizēt savas idejas, kā arī veicināt komandas darbu un sapratni!

Ja arī kādam citam galvā "stāv" laba ideja, tad noteikti iesaku ar to neslēpties un izmēģināt savus spēkus gan "Jaunatne darbībā", gan citās programmās, jo vienalga, kāds būs iegūtais rezultāts, tā ir un paliek vērtīga pieredze, kas noteikti nāks par labu turpmākajā dzīvē.