Jauniešu diena 2014 Cēsīs

1.septembrī Maija parkā sagaidījām neskaitāmi daudz jaunos skolēnus un viņu vecākus, bet jau vakarpusē Cēsu pils dārza vārtus vērām jauniešiem, jaunajiem cēsniekiem un visiem, visiem interesentiem.

Šogad bērnu rītu aizvadījām īpaši kuplā skaitā, piedaloties atrakcijās, radošajās darbnīcās, fotogrāfējoties foto stūrī un, priecājoties par performancēm Maija parka pergolē. Kā jau katru gadu, koncerta daļā mūs priecēja Cēsu bērnu un jaunieša centra audzēkņi ar muzikāliem un vokāliem priekšnesumiem, bet ar atrakcijām tēmā “Reiz sen senos laikos” gaidījām mēs, Cēsu novada Jauniešu domes aktīvi biedri!

Bet šogad mums bija arī jaunumi : uz skatuves varējām klausīties Cēsu bērnu bibliotēkas lasījumus un piedalīties krustvārdu mīklu darbnīcās, kā arī vērot Cēsu suņu apmācības skolas priekšnesumus un apmācības paraugdemonstrējumus.

Priecājamies par katru mazo un jauno cēsnieku, kas atnāca! Kā arī priecājamies par mūs ikgadējiem sadarbības partneriem, kas nodrošināja bērnu rīta dalībniekus ar mazākām un lielākām gardām balviņām – paldies A/S Cēsu Alus un Livonia!

Uz lielās skatuves apmeklētājus sagaidīja un savas prasmes pierādīja divi “Jauno grupu konkursa” uzvarētāji – koklētājs Andris Diržininkas no Kuldīgas un ģitāras perkusiju pārvaldītājs rīdzinieks Gints Smukais, izpildot savas oriģināldziesmas. Vakara daļai turpinoties Pils dārzu pieskandināja enerģiskā Valmieras grupa “Rudolf And The Red Nosers”, kā arī vakara gaidītais reperis “Edavārdi”. Jauniešu dienas vakara daļu noslēdza leģendārā un neskaitāmajām nominācijām apveltītā grupa “Dzelzs Vilks”!

Īpaša atmosfēra virmoja “Čill teltī”, kurā pasākuma apmeklētājus priecēja Rīgas Improvizācijas Teātris gan uzstājoties, gan pasniedzot meistarklases. Kā mēs pārliecinājāmies, Improvizācijas teātris ir tieši tas, kas nepieciešams Jauniešu dienai!

Starplaikos pie siltas tējas krūzes bija iespējams spēlēt sen-seno spēļu konsoli “PlayStation1″, kā arī dažādas galda spēles.

Kā jau zināms, paēdis cilvēks ir laimīgs cilvēks! Par to, kā jau katru gadu, bijām parūpējušies. Apmeklētāju atzinību saņēma Nicola Maddalena gatavotā ugunskura zupa un jauniešu gatavotā skautu-ugunskura maize.
Paralēli koncertiem un Rīgas Improvizācijas teātra priekšnesumiem, apmeklētājiem bija iespēja pārbaudīt savas spējas, piedaloties dažnedažās pasākumu sponsoru stafetēs. Paldies sakām atsaucīgajiem pasākuma atbalstītājiem – picērijai “Studio Pizza” par dāvanu kartēm, mūsu ikgadējiem sponsoriem “Cēsu Alus”, kuru stafetes izveicīgākie dalībnieki veldzēja slāpes ar “RC Cola” un “Dynamit” dzērieniem! Jau otro gadu pēc kārtas, spēcīgākie vīri nesa savas dāmas “Kārumlādes sievu nešanas” stafetē, cīnoties par gardajiem konditorejas izstrādājumiem no Vinetas un Allas kārumlādes. Kā arī ikviens interesents varēja parbaudīt, un arī pārbaudīja, savu veiksmi, cīnoties par gardajiem, bezalkoholiskajiem un dzirkstošajiem šampāniešiem “Livonia”. Un pašā vakara izskaņā, sadarbojoties ar Rīgas Improvizācijas Teātri, pavisam radoši un teatriāli tika izspēlētas piedzīvojumu un atpūtas parka “Ozolkalns” dāvanu kartes.

Un, ja mazliet vairāk par pasākuma tehnisko nodrošinājumu – izcilo skaņas kvalitāti mūziķiem un klausītājiem nodrošināja skaņotājs Reinis Kārkliņš, apgaismojumu izkārtoja Ojārs Veiss, fotogrāfijās 2014. gada Jauniešu dienu iemūžināja Valdis Sviķis. Par drošību rūpējās “Cēsu novada Vecāku dome”, “Instruktoru skola”, kā arī “Pašvaldības policija” kontrolēja cilvēku plūsmu pie pasākuma teritorijas.

Cēsu novada Jauniešu dome izsaka lielu pateicību Cēsu novada pašvaldībai, Kom-Auto, Cēsu „ Cēsu Kultūras un Tūrisma centram”, biedrībai “Youth For City, City For Youth” un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrai. Projekts īstenots Jaunatnes politikas valsts programmas 2014. gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros. Taču vislielākais paldies aktīvajiem Cēsu novada Jauniešu domes jauniešiem par iniciatīvu un neatlaidību kopīgi darboties!

Tiksimies jau pēc gada,
ar laba vēlējumiem un padarīta darba sajūtu
Cēsu novada Jauniešu dome!