Jaunieši apgūst karjeras veidošanas prasmes

Rudens ir aktīvās mācīšanās laiks, kad svarīga iedvesma un darba spars, lai izvirzītos mērķus sasniegtu! Augusta nogalē īstenojām divus fantastiskus un veiksmīgus projektus 25 jauniešiem no Irlavas, Elejas, Strazdes, Iršu un Tērvetes bērnu namiem un jauniešu mājām, vecumā no 16-19 gadiem,- “Veido savu karjeru” un “Ražošanas uzņēmuma darbības simulācija Fabrikants”, pateicoties Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2015. gadam valsts budžeta finansējumam.

Spēcīga motivācijas deva, atraktīvas praktiskas lekcijas par izglītības iespējām mūsu valstī, darbs grupās par aktuālām karjeras veidošanas tēmām, CV rakstīšanu un darba intervijām, kā arī lietišķo apmācību galda spēle “School Life”, kas ļauj ieraudzīt, kādēļ vērts mācīties skolā un iegūt labu izglītību, lai turpinātu mērķtiecīgi virzīties līdz savam sapņu darbam. Tāpat arī otrs projekts “Ražošanas uzņēmuma darbības simulācija telpā FABRIKANTS”, kad ikviens dalībnieks izdzīvoja kādu no uzņēmumā ieņemamajiem amatiem. Profesionālu pasniedzēju un ķīmiķa uzraudzībā, 2 pilnas darba dienas jaunieši mācījās būt veiksmīgi uzņēmuma vadītāji, finanšu direktori, ražošanas vadītāji, strādnieki, iepircēji, lai nodrošinātu “saviem uzņēmumiem” peļņu un izcilus darbiniekus. Kāds jautātu – ko tad šis uzņēmums ražoja? Gala produkts – reālas ziepes.

Tam visam pāri abus īstenotos projektus vieno izpratne - ko īsti nozīmē pieaugušo dzīve, plānojot un veidojot pašiem savu karjeru, tiecoties īstenot savus sapņus un sasniedzot rezultātus, kas ceļ pašvērtējumu, kā arī nodrošina iespēju pilnveidoties un attīstīties pa karjeras kāpnēm.

Šobrīd ar lielu entuziasmu, prieku un gatavību tiekties sasniegt savus mērķus, projektu dalībnieki  apņēmīgi jau iesoļojuši jaunajā mācību gadā.

Liels paldies ikvienam, kas atbalstīja šo projektu ideju un bija atsaucīgi, lai tos īstenotu!

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2015.gadam 2.2. apakšsadaļas “Atbalsts sociālās atstumtības riskam pakļauto jauniešu, kas pabeiguši ilgtermiņa kursus, organizēto projektu – iniciatīvu īstenošanai, kas nodrošina gan šo jauniešu iesaistīšanos dažādās pašiniciētās aktivitātēs, gan līdzdalību vietējos un reģiona līmeņa demokrātijas procesos” ietvaros.

 

VIDEO Veido savu karjeru

VIDEO Ražošanas uzņēmuma darbības simulācija Fabrikants

Bērnu un Jauniešu fonds
www.bernujauniesufonds.lv