Jau otrdien, 21. jūnijā, notiks starpkultūru vasaras saulgriežu vainaga pīšana

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina ikvienu jaunieti vecumā no 16 līdz 30 gadiem piedalīties “Starpkultūru vasaras saulgriežu radošajās darbnīcās”. Tajās būs iespēja klātienē iepazīties ar jauniešiem no Vācijas, Spānijas, Ukrainas, Itālijas, Rumānijas un citām valstīm, lai uzzinātu, kā viņi kļuvuši par Eiropas Brīvprātīgā darba veicējiem Latvijā, kā arī iepazītu citas programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” un Eurodesk sniegtās iespējas.

Starpkultūru vasaras saulgriežu radošās darbnīcas un vainaga pīšana notiks 21. jūnijā no plkst. 15:00 līdz plkst. 18:00 Rīgas jauniešu centrā “Kaņieris” (Kaņiera ielā 15, Rīgā). Ieeja pasākumā – bez maksas.

Radošās darbnīcas vadīs paši Eiropas brīvprātīgie. Ikvienam klātesošajam būs iespēja pagatavot savu pretstresa bumbiņu, vienlaikus izzinot, kā vasaras saulgriežus svin Vācijā, Spānijā un Ungārijā, jo tieši šo valstu jaunieši - Andreu Monfà Banyeres, Csaba Fabian un Jantje Schwark – būs šīs darbnīcas vadītāji.

Carlotta Frascadore no Itālijas latviešu jauniešiem mācīs vienkāršas itāļu dziesmas, Diego Barbero no Spānijas organizēs emociju fotosesijas. Tāpat ikvienam klātesošajam būs iespēja uzspēlēt galda spēles, uzzīmēt atmiņā paliekošu zīmējumu ar hennu, noskatīties īsfilmas par Eiropas Brīvprātīgo darbu un jauniešu pieredzēm, piedalīties Latvijas institūta īstenotajā darbnīcā “Latvijas stāstu stāstīšana” un, protams, uzzināt sīkāk par starptautiskajām iespējām, kuras piedāvā “Erasmus+: Jaunatne darbībā” programma, tostarp, kā kļūt par Eiropas brīvprātīgo.

Starpkultūru vasaras saulgriežu radošajās darbnīcās varēs satikt Eiropas Brīvprātīgā darba veicējus Latvijā: Andreu Monfà Banyeres (Spānija, Eiropas asociācija “Pasaule mūsu mājas”), Csaba Fabian (Ungārija, Eiropas asociācija “Pasaule mūsu mājas”), Jantje Schwark (Vācija, Tīnūžu pamatskola, Ikšķiles novadā), Diego Barbero (Spānija, nodibinājums “Baltijas Reģionālais fonds”), Carlotta Frascadore (Itālija, biedrība “AFS”), Antonina Bandurka (Ukraina, Valmieras novada fonds), Katalin Illés (Ungārija, biedrība “Homo ecos:”), Berit Haupt (Vācija, Ādažu Brīvā Valdorfa skola ĀBVS), Alice Tafuri no biedrības “Klubs “Māja” – jaunatne vienotai Eiropai”, Minushe Kallashi (Grieķija, Saldus JIC “Šķūnis”), Stefan Tudor (Rumānija, Saldus JIC “Šķūnis”).

Svētku programma:
15:00 – 15:15 – atklāšanas uzrunas, iesildīšanās radošajām darbnīcām;
15:15 – 16:30 – aktivitātes radošajās darbnīcās;
16:30 – 18:00 – aktivitāte “Iepin savu kultūru Latvijas vasaras saulgriežu vainagā”, neformālas sarunas, lielformāta spēles spēlēšana “Zini vai mini”, vainaga mērīšana, individuālās un grupu fotosesijas.

Lai pasākuma organizatori varētu apzināt pasākuma dalībnieku skaitu, lūdzam savu dalību pasākumā pieteikt līdz 20. jūnija plkst. 15:00. Pieteikšanās anketa tiešsaistē: http://bit.ly/24ghu9D.

Visi, kas aizpildījuši pieteikuma anketu, tiek gaidīti pasākumā. Atsevišķs apstiprinājuma e-pasts dalībai “Starpkultūru vasaras saulgriežu radošajās darbnīcās” netiks sūtīts.

Jau ziņots, ka programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” Eiropas Brīvprātīgā darba projekti šogad svin 20 gadu jubileju. Šie projekti jauniešiem piedāvā iespēju uz laiku līdz 1 gadam piedalīties sev interesējošas tēmas projektā, veikt brīvprātīgo darbu, iegūstot, iespējams, savu pirmo darba pieredzi, kas pēcāk noder savas darba dzīves uzsākšanā. Brīvprātīgais par veikto darbu nesaņem atalgojumu, taču viņam tiek segti ceļa izdevumi uz izvēlēto valsti, uzturēšanās izdevumi (dzīvesvieta un pārtika), vietējā transporta izdevumi, kā arī viņam tiek nodrošināta darbam nepieciešamā apmācība, vietējās valsts valodas apmācība, atbalsta persona, veselības un dzīvības apdrošināšana, kabatas nauda personiskajiem tēriņiem.

Pasākumā aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 16 līdz 30 gadiem (ja jauniešiem ir interese, var uz pasākumu nākt arī tad, ja nav sasniegts 16 gadu vecums).

Lai uzpītu starpkultūru Latvijas vasaras saulgriežu vainagu, ikviens pasākuma apmeklētājs aicināts līdzi ņemt pļavā plūktas Jāņuzāles (taču būsim dabas draugi un neplūksim aizsargājamo augu sarakstā iekļautos ziedus).

Par “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektiem
2016. gads ir jau trešais gads programmas “Erasmus+” ciklā, kas kopumā ilgst no 2014. līdz 2020. gadam. Programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros jauniešiem vecumā no 13 līdz 30 gadiem, jaunatnes darbiniekiem un citām personām, kas iesaistītas darbā ar jaunatni, sadarbojoties ar ārvalstu partneriem, ir iespēja iegūt jaunas zināšanas, prasmes un pieredzi, pašiem veidojot un īstenojot projektus.

Programma “Erasmus+” sniedz iespēju darboties neformāli, veidot un īstenot projektus starptautiskā līmenī, sadarboties ar citu valstu jauniešiem, iegūt nozīmīgas prasmes un iemaņas, attīstot jaunatnes jomu Eiropā un Latvijā. Programmas mērķis ir veicināt Eiropas pilsonības apzināšanos un iesaistīt jauniešus Eiropas nākotnes veidošanā.

Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par programmas “Erasmus+” īstenošanu Latvijā, savukārt Valsts izglītības attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra  nodrošina  programmas ieviešanu. Par projektu konkursiem jaunatnes jomā vairāk var uzzināt www.jaunatne.gov.lv sadaļā “Erasmus+”. Savukārt par izglītības un mācību jomas projektiem - www.viaa.gov.lv sadaļā “Erasmus+”.

Par Eurodesk
Šobrīd jau vairāk kā 1200 jaunatnes speciālistu strādā Eurodesk tīklā visā Eiropā. Šī tīkla mērķis ir informēt jauniešus par mobilitātes iespējām Eiropā, kā arī veicināt jauniešu aktīvu līdzdarbošanos sabiedriski politiskajā dzīvē. Eurodesk ar savu darbību atbalsta “Erasmus+” programmu, informējot jauniešus par viņu plašajām iespējām. Eurodesk speciālisti vienmēr pārliecinās, lai informācija, kuru viņi izplata, ir aktuāla. Ar Eurodesk informācijas punktiem var iepazīties un saņemt plašāku informāciju www.eurodesk.eu tīmekļa vietnē.

Informāciju sagatavoja:
Kintija Bulava
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras
Komunikācijas daļas vecākā referente
Tālr.nr. 67356247
e-pasts: kintija.bulava@jaunatne.gov.lv

 

Pieteikšanās līdz: 
Ceturdiena, Jūnijs 16, 2016 - 16:30