Izsludināta pieteikšanās dalībai 4. Āfrikas-Eiropas Jaunatnes samitā

Šī gada 28.-29. novembrī Abidžanā, Kotdivuārā, notiks 5. Āfrikas Savienības – Eiropas Savienības samits. Tā galvenā tēma būs jaunatne. Lai nodrošinātu aktīvu un pilnvērtīgu jauniešu iesaisti samitā un tā sagatavošanas procesā, tuvāko mēnešu laikā tiks īstenotas divas iniciatīvas.

9.-11. oktobrī Abidžanā notiks 4. Āfrikas-Eiropas Jaunatnes samits, kas pulcēs vairāk nekā 100 jauniešus vecumā no 18 līdz 35 gadiem. Samitā tiks pieņemta Deklarācija par sešām galvenajām tēmām: izglītība, miers un drošība, vide, uzņēmējdarbība, iekļaujoša sabiedrība un kultūra.

Pēc Jaunatnes samita tiks izveidota 36 jauniešu pārstāvju grupa (follow-up samitam), kas no 27. oktobra līdz 29. novembrim (Adisababā un Briselē) uz Jaunatnes Deklarācijas pamata strādās, lai iesniegtu priekšlikumus valstu un valdību vadītājiem novembrī plānotajā Āfrikas Savienības-Eiropas Savienības samitā par sadarbības pilnveidošanas iespējām.

Šobrīd ir izsludināta pieteikšanās dalībai 4. Āfrikas-Eiropas Jaunatnes samitā (pieteikšanās termiņš jau 6. augusts – līdz dienas beigām pēc Briseles laika). Jaunieši no Eiropas aicināti pieteikties, izmantojot šo saiti:  https://goo.gl/forms/k8RhxlEdLFu2s9tv2.

Pēc pieteikšanās termiņa ar izvēlētajiem jauniešiem elektroniski sazināsies organizatori. Jauniešu atlasē tiks ņemta vērā motivācija, pieredze, kā arī vecuma, dzimuma un ģeogrāfiskās pārstāvības līdzsvars. Jautājumu gadījumā iespējams sazināties ar samita organizatoru jauniešu kontaktpersonu: Irene Hvass (irene.hvass@eeas.europa.eu).