Izrāde "Kā eiropieši pasaulē brauca"

Klubs „Māja” piedāvā: iniciatīvas projektā „Mūsu Eiropa. Mūsu pirmizrāde” jauniešu pašu radītā teātra izrāde „Kā eiropieši pasaulē brauca”.

Izrādes darbība risinās mūsdienās kaut kur tepat Eiropā. Tās galvenie varoņi ir pieci eiropieši, kas dodas braucienā ar kuģi uz kādu neapdzīvotu salu, lai noskaidrotu, kurš no viņiem kļūs par liela laimesta īpašnieku. Strādīgajam polim, punktuālajam vācietim, ekspresīvajai grieķietei, apzinīgajai igaunietei un bohēmiskajam francūzim atrasties vienam otra sabiedrībā jau no ceļojuma sākuma ir izaicinājums. Viss mainās, kad eiropieši salā sastopas ar ko negaidītu.
Cik vienoti savā dažādībā viņi spēs būt, lai pieņemtu pareizos lēmumus un kas ir tas, kas liks viņiem pārvērtēt savu attieksmi pret kāroto laimestu, skatītājiem būs iespējams uzzināt izrādes gaitā.

IZRĀDES LATVIJAS TŪRE:
Cēsīs 22. septembrī plkst. 14.00 / Cēsu BJC Jauniešu mājā (Raunas ielā 4)
Rēzeknē 23. septembrī plkst. 12.00 / Rēzeknes Augstskolā (Atbrīvošanas alejā 90)
Aizkrauklē 23. septembrī plkst. 18.00 / Aizkraukles novada ģimnāzijā (Lāčplēša ielā 21)
Kuldīgā 29. septembrī plkst. 14.00 / Kuldīgas Kultūras centrā (Raiņa ielā 21)
Jelgavā 30. septembrī plkst. 12.00 / Jelgavas Studentu teātrī (Jāņa Čakstes bulvārī 5a)
Rīgā 30. septembrī plkst. 18.00 / Kaņepes Kultūras centrā (Skolas ielā 15)

Projekta Latvijas tūres izrādes notiek sadarbībā ar Cēsu novada Jauniešu domi, Aizkraukles novada ģimnāziju, Kaņepes Kultūras centru, Jelgavas Studentu teātri, Rēzeknes Augstskolu un Kuldīgas Kultūras centru. Ieeja visās izrādēs ir bez maksas.

Izrādē kā aktieri piedalās arī paši tās idejas autori, Aizkraukles novada ģimnāzijas jaunieši, kuri šādu iespēju ieguva kā vienu no balvām, uzvarot projekta „Mūsu Eiropa. Mūsu pirmizrāde” laikā rīkotajā radošajā erudīcijas konkursā. Tajā piedalījās Latvijas vidusskolēnu komandas, trijās konkursa kārtās ne tikai pierādot savas zināšanas par Eiropas Savienību, bet arī pakāpeniski izstrādājot ideju teātra izrādei par Eiropas Savienības vērtībām un iespējām.