Iniciatīvas ,,Veselības karuselis’’ interaktīvā apmācību nedēļa ,,Tas jāzina katram’’

Pavasara brīvdienu laikā no 25.03. – 28.03. jauniešu iniciatīvas ,,Veselības karuselis’’ ietvaros Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā ,,Zeimuļs’’ tika noorganizēta interaktīva apmācību nedēļa ,,Tas jāzina katram’’. Apmācību nedēļā aktīvi darbojās 37 jaunieši, kuri izzināja, pētīja, jautāja, diskutēja, veidoja, klausījās, līdzdarbojās, vingroja, mācījās, izvērtēja.

Katra diena bija darbīga un interesanta, kopā būšana bija jautra un pozitīva strāvojuma pilna.

Pirmā diena sākās ar neformālās izglītības metožu apgūšanu. Projekta līderi bija sagatavojuši un piedāvāja interesantas iepazīšanās aktivitātes, ,,ledus laušanas’’ aktivitātes, grupas saliedēšanas aktivitātes, lai visi jaunieši justos labi. Grupu saliedēšanas aktivitāte ,,Augstākais tornis’’ bija  pozitīvas sadarbības pilna, par ko visiem bija liels gandarījums.

Rīta tējas pauzes bija ļoti veselīgas. Jaunieši ēda putras, kuras visiem garšoja un dzēra zaļo tēju. Pirmajā dienā ieradās 5 atraktīvi cilvēki, kuri sniedza daudz pozitīvu sajūtu. Biedrības ,,Veselīga dzīvesveida skola’’ valdes loceklis piedāvāja interaktīvu nodarbību ,,Vai veselība ir vērtība? Veselīgs dzīvesveids.’’. Uztura speciāliste novadīja nodarbību ,,Veselīgs uzturs’’, pēc kuras jauniešiem bija ļoti daudz jautājumu, uz kuriem viņa atbildēja. Veselības sporta speciāliste novadīja interesantu sporta aktivitāti, aicinot jauniešus katru dienu vingrot. Velotriālists un monotriālists stāstīja par veselīga dzīvesveida nozīmi savā dzīvē un priecēja jauniešus ar paraugdemonstrējumiem.

Vakara radošajā darbnīcā tika veidotas ,,Draudzības jostas’’, lai iniciatīvas dalībnieki kļūtu vēl vienotāki.

26. martā katram bija iespēja izgatavot maisiņus tējas uzglabāšanai, piedalīties sporta nodarbībā, ko vadīja jaunieši no deju kluba ,,Dinamic hit’’ un tikties ar jauniešiem no ,,Papardes zieda’’, lai pārrunātu delikātos jautājumus par reproduktīvo veselību un attiecībām.

Radošajā nodarbībā visi gatavoja iniciatīvas simbolu ,,Veselības karuseli’’, kurš būs simbols arī tālākajiem pasākumiem veselības jomā.

27. martā jaunieši apguva nopietnu, bet katra cilvēka dzīvē tik nepieciešamu tēmu - ,,Pirmā palīdzība nelaimes gadījumos’’. Ar jauniešiem interaktīvā veidā darbojās Latvijas Sarkanā Krusta Rēzeknes komitejas vadītāja. Jaunieši iepazina pirmās palīdzības aptieciņas saturu, mācījās sniegt pirmo palīdzību un elpināt lelli, kurai deva vārdu – skaistais Džeims. Sporta nodarbību vadīja Eiropas brīvprātīgie – Eva no Francijas un Lidija no Horvātijas! Viņas stāstīja par iecienītākajām sporta nodarbēm Horvātijā un Francijā!

28. marta rīts sākās ar kārtīgu vingrošanu sportistes vadībā. Viņa aicināja visus jauniešus iesaistīties Rēzeknes pusmaratona tautas skrējienā. Projekta līderi bija sagatavojuši interesantas stafetes, kas ļāva priecāties par savas komandas veiklību un izturību.

Šīs dienas pamattēma bija ,,Nē – visa veida atkarībām”, ko saprast palīdzēja Dace un Edgars no biedrības ,,Esi brīvs!’’. Jaunieši daudz diskutēja par atkarības tēmu, izspēlēja dažādas situācijas un lomu spēles, mācījās pateikt ,,Nē!’’.
Dienas noslēgumā tika noorganizētā radošā nodarbība ,,Dzīvo pozitīvi’’, kas mācīja smaidīt, priecāties par sevi un citiem!

Visi iniciatīvas dalībnieki tikās 5. aprīlī, kad Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā ,,Zeimuļs’’ tika atklāta fotoizstāde ,,Veselības karuselis’’ un tika organizēts ,,Veselības ideju tirdziņš’’, kā arī apmācību nedēļas izvērtējums. Prieks, ka, kopā darbojoties, mēs spējam paveikt tik daudz!