Informēs par jaunajā finansēšanas periodā pieejamo ES finansējumu

Eksperti Eiropas Savienības mājā 21.janvārī plkst.16.00 informēs par jaunajā finansēšanas periodā pieejamajiem ES līdzekļiem un to izmantošanas iespējām. Informatīvais seminārs „ES fondi – jaunā plānošanas perioda iespējas Latvijā” notiks Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, 1.stāvā.

Semināra ievadā Mārtiņš Zemītis, ekonomikas padomnieks Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Latvijā, stāstīs, kā tiek izstrādāts un pieņemts Eiropas Savienības daudzgadu budžets, kāda šajā procesā ir Eiropas Komisijas un ES dalībvalstu loma. Kā tiek panākta vienošanās, cik ES investēs katrā dalībvalstī un kā finansējums praktiski nonāk valstu rīcībā. M.Zemītis arī informēs, kā tiek pārvaldīts ES piešķirtais finansējums projektiem un programmām un kur meklēt informāciju par ES tiešajiem grantiem.

Turpinājumā Boriss Kņigins, Finanšu ministrijas ES fondu stratēģijas departamenta direktora vietnieks, stāstīs, kas sagaidāms Latvijā jaunajā ES fondu plānošanas periodā. Kāds investīciju apjoms būs pieejams nākamajā septiņu gadu periodā Latvijas ekonomikai, kādās jomās plānots šo finansējumu ieguldīt un ko plānots sasniegt?

Semināra noslēgumā Dace Burkāne, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras Programmu uzraudzības un stratēģiskās plānošanas nodaļas vadītāja, informēs, kā jaunajā ES fondu plānošanas periodā notiks sadarbība ar aģentūru. D. Burkāne stāstīs par ES fondu vadības institucionālo ietvaru, kā arī informēs par iedzīvotāju iespējām aģentūrā saņemt informāciju un konsultācijas.

Pasākumā aicināti piedalīties potenciālie ES fondu un programmu projektu pieteicēji, kā arī jebkurš interesents.

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām interesentus pieteikties semināram jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja[at]esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445. 

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas. 

 

Pasākums tiek organizēts sadarbībā ar Finanšu ministriju un Centrālo finanšu un līgumu aģentūru ES mājas tematiskā mēneša ietvaros – janvārī īpaša uzmanība tiek pievērsta ekonomiskās izaugsmes, stabilitātes un attīstības jautājumiem.

Papildu informācija: Anita Jansone, Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja, t.67085446, e-pasts: anita.jansone[at]esmaja.lv.