Ikvienam ir iespēja kļūt par valsts draugu

No 27.septembra sociālajā tīklā draugiem.lv ir pieejama valsts pārvaldes oficiālā lapa. Tajā regulāri tiks publicēta informācija par būtiskākajām aktualitātēm, pieņemtajiem lēmumiem, interesantiem faktiem un notikumiem visā valsts pārvaldē. Lapas nosaukums ir "Valsts draugiem" un tās tīmekļa vietnes adrese - draugiem.lv/latvija.

Lapas mērķis ir sarežģītas lietas skaidrot ikvienam saprotamā un vienkāršā valodā. Lapā būs pieejami raksti, infografikas un cita veida informācija, kas palīdzēs iedzīvotājiem iepazīties ar valsts pārvaldes darbu un ikdienu.
Lapa ir nozīmīgs instruments, veidojot komunikāciju ar sabiedrību. Ikvienam portāla lietotājam sev ērtā veidā, sūtot vēstules un komentārus, ir iespēja izteikt priekšlikumus valsts pārvaldes darba uzlabošanai vai skaidrot sev aktuālus jautājumus, uz kuriem atbildēs kompetenti valsts pārvaldes darbinieki.

„Valstij ir jābūt tur, kur ir tās cilvēki un jārunā ikvienam saprotamā valodā. Tieši šī ir mūsu pārliecība un motivācija veidot valsts pārvaldes oficiālo lapu lielākajā Latvijas sociālajā tīklā draugiem.lv. Ja rezultāti būs veiksmīgi, tad paredzu, ka tas būs iemesls, lai ne tikai sociālajos tīklos, bet arī kopumā mainītu valsts komunikācijas valodu un stilu un būtu daudz tuvāki saviem iedzīvotājiem,” saka Laine Kučinska, Valsts kancelejas direktores vietniece valsts pārvaldes komunikācijas jautājumos.
Lapas atklāšanas pasākums notika valsts pārvaldes Atvērto durvju dienas ietvaros. Tajā piedalījās jaunieši no Rīgas Angļu ģimnāzijas un Jēkabpils Arodbiznesa koledžas un seniori no biedrības "Rasma".

Jau vairāk nekā gadu Valsts kanceleja īsteno dažādus valsts komunikācijas modernizēšanas pasākumus, piemēram, līdzdarbojās Latvijas oficiālās Facebook lapas "If you like Latvia, Latvia likes you" projekta attīstībā, veicina sociālo tīklu lietošanu valsts pārvaldes darbinieku vidū un piedāvā Ministru kabineta bezmaksas informatīvo tālruni - 80000120, tādējādi mazinot barjeru un atvieglojot valsts pārvaldes un iedzīvotāju komunikāciju.

Draugiem.lv ir populārākais sociālais tīkls Latvijā, kurā reģistrēto lietotāju skaits ir vairāk kā 1,2 miljoni, no kuriem gandrīz 500 000 portālu apmeklē ik dienu. Viena piektā daļa no šiem lietotājiem dzīvo Anglijā, Īrijā, Vācijā, Norvēģijā un citās pasaules valstīs.

Lapas koncepcijas izveidi veica mediju aģentūra "Media house", kas uzvarēja Valsts kancelejas rīkotā konkursā.

Papildu informācijai:
Gatis Tauriņš
Komunikācijas departamenta konsultants
Tālrunis: 67082828, 28303078
E-pasts: gatis.taurins@mk.gov.lv