Iespējamā misija un Lattelecom sāk akciju “Mācies brīvi!” un demonstrē WiFi iespējas mācību procesā

Šodien tiks atklāta izglītības programma Iespējamā misija (IM) un tās dibinātāja Lattelecom kopīgi rīkota  akcija "Mācies brīvi!", kuras laikā no 6. - 9. maijam  Rīgā, Tukumā, Līvānos un Siguldā notiks atklātas mācību stundas, kurās skolēni izmantos WiFi. " Mācies brīvi!" mērķis ir plašākai sabiedrībai parādīt, kā tehnoloģiju sniegtās iespējas ir jēgpilni izmantojamas mūsdienīgā mācību procesā. Akciju atklās LR Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītāja Dana Reizniece-Ozola.

Arvien straujāk attīstoties tehnoloģijām un radītajām iespējām strādāt un sazināties attālināti – izmantojot internetu - arī skolai jāspēj sekot līdzi šīm mūsdienīgas dzīves tendencēm. Nav noslēpums, ka skolēni interneta sniegtās iespējas brīvi izmanto ikdienā izklaidei un saziņai ar draugiem, bet skolotāju izaicinājums ir parādīt, kā internetu var izmantot arī mācību procesā, kā arī ārpus skolas telpām.

IM un Lattelecom akcijas „Mācies brīvi!” četrās Latvijas pilsētās pieci IM skolotāji vadīs mācību stundu savā priekšmetā vienai klasei ārpus skolas, lai demonstrētu pilsētvidē brīvi pieejamā bezvadu interneta sniegtās iespējas mācībās. 

Akcija tiks atklāta šodien, 6. maijā,  pulksten 11:35  t/c Spice  ar fizikas mācību stundu, kurā skolēni mācīsies par šķidruma un gāzes plūsmu un to pārbaudīs praktiskā eksperimentā, izmantojot tirdzniecības centra apmeklētāju plūsmu. Iegūtie dati tiks reģistrēti kopīgā on-line dokumentā, izmantojot skolēnu viedtālruņus vai planšetdatorus. Šo mācību stundu atklās LR Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītāja Dana Reizniece-Ozola un Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Tukumā notiks vēl viena fizikas stundu, bet tās laikā tiks pētīts pats WiFi signāls un tā izmaiņas dažādu faktoru ietekmē. Skolēni mērīs interneta signāla stiprumu un rezultātus ievadīs on-line dokumentā. Dati tiks pārvērsti vizualizējošos grafikos, ko katrs varēs aplūkot savā planšetdatorā. Šo mācību stundu atklās Tukuma novada domes priekšsēdētājs Juris Šulcs.

Literatūras stundā Līvānos skolēni kopīgi rakstīs poēmu. Iesākumā, izmantojot planšetdatorus, skolēni grupās rakstīs vienu poēmas fragmentu, ievietos to on-line dokumentā un pētīs, ko rakstījuši citi. Uzdevums būs pielāgot savu fragmentu tā, lai tas pēc iespējas labāk iekļautos kopīgajā klases poēmā. Šīs stundas atklāšanā piedalīsies Līvānu novada domes priekšsēdētāja vietniece Aija Usāne.

Savukārt Siguldas skolēni analizēs sociālos apstākļus un izmaiņas 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā – katrs savā planšetdatorā veidojot digitālus plakātus par revolūcijas cēloņiem, gaitu un sekām. Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics atklās šo interesanto mācību stundu.

Šādas mācību stundas būs interesanta un jauna mācīšanās pieredze skolēniem un iedvesmojoša pieredze citiem skolotājiem, izmantojot WiFi savās darbā.

Stundas aicināti vērot gan mediju pārstāvji, gan citi interesenti. Mācību stundu norises laiks un vieta.