How to talk about IT?

Eiropas Savienības programmas „Jaunatne darbībā” ietvaros – sadarbība ar Eiropas Savienības kaimiņvalstīm, ir apstiprināts un īstenots projekts „How to talk about IT?”, kuru īsteno biedrība „Plauksta”. Projekta partnerorganizācijas ir Georgian Youth For Europa (Gruzija) un Asociacion Laboratorio creactiva (Spānija). Projekta tēma – seksuālā un reproduktīvā veselība.

Lai produktīvāk un kvalitatīvāk varētu jaunatnes darbinieki strādāt ar jauniešiem – ar neformālās izglītības metodēm runāt par seksuāli reproduktīvo veselību, kā arī par atkarībām ir nepieciešams apmācīt jaunatnes darbiniekus. Jo apmācīti jaunatnes darbinieki dos ieguldījumu jauniešu izpratnē par neformālo izglītību un reproduktīvo veselību un kā to apvienot.

Projekts norisinājās Gruzijā, Rustavi no 7. – 9. septembrim, kad tikās projekta partneri (2 pārstāvji no katras partnerorganizācijas), lai klātienē diskutētu par kopīgo un atšķirīgo darbā ar jauniešiem šajā jomā un izveidotu projekta pieteikumu - apmācību jaunatnes darbiniekiem par to, kā ar neformālās izglītības metodēm runāt par seksuāli reproduktīvo veselību, kā arī par atkarībām un akcentu liekot uz jauniešiem no speciālajām skolām, internātpamatskolām, kur seksuālās attiecības sākas ļoti agrīnā vecumposmā.

Projekta – izpētes vizītes galvenais mērķis ir izstrādāt projekta pieteikuma veidlapu apmācībām jaunatnes darbiniekiem – kā ar neformālās izglītības metodēm runāt par seksuāli reproduktīvo veselību, kā arī par atkarībām un akcentu liekot uz jauniešiem no speciālajām skolām, internātpamatskolām, kur seksuālās attiecības sākas ļoti agrīnā vecumposmā.

Projekta rezultāti ir ļoti produktīvi. Projekta plānošanas, pieteikuma formas sagatavošanas procesā jaunatnes darbiniece no biedrības „Plauksta” pieņēma lēmumu doties brīvprātīgajā darbā uz Spāniju un paralēli tika uzrakstīts projekta pieteikums brīvprātīgajam darbam Spānijā. Izpētes vizītes laikā Gruzijā tika izveidota projekta pieteikuma forma apmācībām jaunatnes darbiniekiem, kuru iesniegs Gruzijas partneri, kā arī spāņu partneri.