Festivāls „Pasaule Esam Mēs”

Šī gada pēdējā februāra piektdienā notika grandiozs un vēl nebijis festivāls, kas angļu valodā skan „The World is Us”. Festivāla galvenais organizators bija Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestādes „Austrumlatvijas Radošo pakalpojumu centrs” ZEIMUĻS brīvprātīgais Joel Nachio no Portugāles, kā arī viņa radošā un talantīgā jauno cilvēku – brīvprātīgo komanda, kas pārstāvēja vizuālās mākslas, deju, mūzikas un gastronomijas jomas. Festivāls visas dienas garumā notika Rēzeknes pilsētas pašvaldības iestādē „Austrumlatvijas Radošo pakalpojumu centrā” ZEIMUĻS.

Festivāls laikā ikviens varēja atrast sev piemērotu nodarbi.

1)Apmeklētāji ļāvās salsas deju ritmiem, sekojot deju studijas „ALMA SALSA” trenera Maksima Slivinska instrukcijām.

2)Tika likti arī hip-hop deju soļu pamati, kas apmeklētājiem deva ievērojamu devu pozitīvu emociju. Šo nodarbību vadīja brīvprātīgā Anastasija Kudrjavceva no Krievijas.

3)Kopā ar folkgrupu „Vīteri” tika izdejoti latviešu danči, kas īpaši iepatikās brīvprātīgajiem no Eiropas valstīm.

4)Mākslinieka Valtera Murāna uzraudzībā ar pūšamo krāsu (Grafiti tehnikā) tika radīta lielizmēra instalācija, kas nu jau priecē „Zeimuļa” apmeklētājus. 

5)Trīs nedēļas pirms festivāla norisinājās bērnu zīmējumu konkurss „Skaistākais manā pasaulē” un festivāla dienā visi laureāti tika apbalvoti ar SIA „Zeize” pārsteiguma balvām. Bērnu smaidi nespēja slēpt prieku par sasniegto. Mēs izsakām lielu paldies SIA „Zeize” vadītājam Andrim Fiļipenokam par atbalstu un bērniem sagādāto prieku.

6)Gardēžiem tika dota iespēja iesaistīties tradicionālo spāņu un ķīniešu ēdienu pagatavošanā. Šīs nodarbības vadīja brīvprātīgā Carmen no Spānijas un Rēzeknes Augstskolas pasniedzēja, Iris no Ķīnas.

7)Festivāla apmeklētājiem bija iespēja aplūkot Viktorijas Deksnes radīto lidojošo skulptūru „Rokas, kas vada. Rokas, kas seko” kā arī sekot līdzi mākslinieces Līgas Grāveles mākslas darba tapšanas brīnumam.

8)Foto izstādē „Kopīgais dažādībā ” līdz pat marta beigām Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centra 2. stāva foajē būs apskatāmi to jauniešu portreti, kuri no tālākām un tuvākām pasaules valstīm ir ieradušies Rēzeknē gan kā brīvprātīgie, gan kā apmaiņas studenti.

9)Vakara noslēgumā vairāki profesionāli muzikanti kopā ar Joel Nachio sniedza sirsnīgu koncertu mūsu pilsētas iedzīvotājiem. 

Caur dažādajiem izpausmes veidiem, kuri tika demonstrēti festivālā „Pasaule Esam Mēs” tika atspoguļotas mūsu cilvēciskās līdzības. Mēs visi esam viens un ādas krāsai, valodai, tautībai vai pagātnei nav nozīmes. Festivāls aicina raudzīties dziļāk vienam otrā un saskatīt kopīgo ikvienā dzīves ceļā sastaptajā cilvēkā. 

Šis festivāls notika ES programmas „Jaunatne darbībā” projekta „Discover EVS” (LV-21-45-2013-R2) ietvaros. Par šīs publikācijas saturu ir atbildīgs tikai tās autors un Eiropas Komisija nav atbildīga par šīs informācijas iespējamo izmantošanu.

Viktorija Deksne