EuroMed sadarbības forums – vieta un laiks, lai paskatītos plašāk!

Vai vēlies vairāk uzzināt par to, kas pēdējā laikā notiek otrpus Vidusjūrai – Vidusjūras reģiona valstīs? Gribi satikt un aprunāties ar cilvēkiem no Ēģiptes, Tunisijas, Jordānijas un Turcijas, uzzināt par sadarbības iespējām un pieredzi ar šo reģionu un beigu beigās izbaudīt kādu iespaidu uz laikmetīgo deju ir atstājuši horeogrāfi no Izraēlas un Ēģiptes? Nāc uz „EuroMed sadarbības forumu” š.g. 19. aprīlī  (piektdiena) no plkst. 11:30 līdz 19:30 „Zirgu pastā” (Rīgā, Dzirnavu iela 46)! Pieteikšanās: līdz 16. aprīlim!

Forums mērķis ir sniegt dalībniekiem ieskatu Latvijas un Vidusjūras reģiona sadarbībā kopumā, kā arī informēt par iespējām sadarboties jaunatnes darba jomā. Forums ir lieliska iespēja gan tiem, kam jau ir pieredze, gan arī tiem, kas vēl tikai apsver domu uzsākt sadarbību ar šo reģionu, satikties, uzzināt vairāk par aktualitātēm reģionā, piedāvātajām programmām, kā arī dalīties ar pieredzi.

Programmā:
-Paneļdiskusija „EuroMed sadarbība un Latvija” – par to, kādēļ Latvijai sadarbība ar šo tik šķietami tālo reģionu ir būtiska (diskusiju vada Linda Austere);
-Informatīva sesija par sadarbības iespējām ar Vidusjūras reģionu (programma „Jaunatne darbībā”, „EuroMed Jaunatne IV”, u.c.);
-Projektu/sadarbības pieredzes stāsti;
-Tikšanās ar pārstāvjiem no Ēģiptes, Tunisijas, Jordānijas, Marokas un Turcijas;
-Laikmetīgās dejas izrāde „Ak, tu dejotājas dēls tāds!” jeb „Kritušie dejotāji” (Ēģiptes un Izraēlas horeogrāfu rokraksti, Latvijas Profesionālās mūsdienu dejas horeogrāfu asociācija sadarbībā ar LKA laikmetīgās dejas horeogrāfijas studentiem).

Mērķgrupa:
-Organizāciju pārstāvji, kuriem jau ir pieredze, veidojot projektus Eiropas līmenī, un kuri ir ieinteresēti veidot projektus sadarbībā ar Vidusjūras valstīm.
-Organizāciju pārstāvji, kuriem jau ir pieredze sadarbībā ar minēto reģionu un kuri vēlas dalīties ar savu pieredzi.
-Citi interesenti.

Vietu skaits ir ierobežots! Piesakies līdz 16. aprīlim, aizpildot anketu https://docs.google.com/forms/d/1zZ6mWzzu8ByQyZmH00R047rqcwBaQ4rrTK7-Mbd.... Ja ir jautājumi, droši raksti vai zvani – Vladislava Šķēle (67358069, vladislava.skele@jaunatne.gov.lv).

Pasākumu organizē „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra” un Annas Lindes fonds. Forums ir daļa no starpkultūru festivāla „Otrpus Vidusjūrai”, kas notiek no 18. līdz 28. aprīlim dažādās vietās Latvijā (Rīgā, Liepājā, Aizputē, Saldū, Dobelē, Jelgavā, Jūrmalā, Cēsīs Valmierā un Daugavpilī). Tā mērķis ir veicināt sadarbību un starpkultūru dialogu starp Latviju un Vidusjūras otra krasta valstīm – Maroku, Tunisiju, Ēģipti, Libānu, Jordāniju, Izraēlu, Turciju u.c.

Pasākuma programma:

11.30 Atklāšana un paneļdiskusija „EuroMed un Latvija” (diskusiju moderē Linda Austere, piedalās: Jānis Mažeiks (Ārlietu ministrija), Ojārs Kalniņš (Saeimas Ārlietu komisija), Kaspars Zālīte (Amnesty International), Veiko Spolīti (Rīgas Stradiņa universitātes Eiropas Zinātņu fakultāte) un Hosams Abū Meri (Arābu Kultūras centrs).
13.00 Nelielas pusdienas
13.45 Informatīva sesija par sadarbības iespējām ar Meda valstīm (programma „Jaunatne darbībā” un „EuroMed Youth IV”, Annas Lindes fonds, Izraēlas piedāvātās iespējas)
14.45 Projektu/sadarbības pieredzes stāsti (jauniešu apmaiņas, apmācības, Annas Lindes fonda forums, Laikmetīgās Mākslas centra sadarbības pieredze, ISSP pieredze, Dr.Klauns programma, etc.)
16.00 Tējas pauze
16.20 „Dzīvā bibliotēka” – sarunas ar dažādiem cilvēkiem no Meda reģiona (no Ēģiptes, Jordānijas, Marokas, Tunisijas, Libānas, Izraēlas)
17.30 Tējas pauze
18.00 Olgas Žitluhinas laikmetīgās dejas izrāde „Ak, tu dejotājas dēls tāds!” jeb „Kritušie dejotāji” (Ēģiptes un Izraēlas horeogrāfu rokraksti)