Eseju konkursā skolu audzēkņi aicināti atklāt savas dzīves īpašās sajūtas

Latvijas pamatskolu, vidusskolu un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi aicināti piedalīties eseju konkursā „Manas sajūtas stāsts”. Eiropas kultūras galvaspilsētas projekta 3D karnevāls „Sajūtu konteineri” un interneta bibliotēkas Atlants.lv rīkotajā eseju konkursā skolu audzēkņi aicināti pastāstīt par brīžiem, kad skudriņas skrien pa muguru.

Ar konkursa starpniecību dalībnieki iesaistīsies Eiropas kultūras galvaspilsētas gada notikumā, jo visas esejas papildinās stāstu kolekciju, kurā gluži kā Dainu skapī tiek krātas spilgtākās, pozitīvākās un iedvesmojošākās dzīves sajūtas.

Skaistākie no apkopotajiem sajūtu stāstiem tiks atklāti un iedzīvināti trīsdimensionālā sajūtu karnevālā Rīga 2014 programmas ietvaros. Savukārt konkursa sadarbības partneris “Western Digital” eseju konkursa uzvarētājam ir sarūpējis vienreizēju stipendiju 350 EUR apmērā, savukārt uzvarētāja literatūras skolotājs saņems 150 EUR lielu prēmiju. Otrās un trešās vietas ieguvēji saņems vienreizējas stipendijas 200 EUR un 150 EUR apmērā, bet viņu literatūras skolotāji atbilstoši 100 EUR un 50 EUR prēmijas. Tāpat arī būs dažādas pārsteiguma un veicināšanas balvas no dāvanu servisa “Lieliska dāvana”, interneta žurnāla “Satori”, interneta bibliotēkas “Atlants.lv”, biļešu servisa “BezRindas.lv” un projekta kuratoriem – “Jura Podnieka studijas”, par kurām galvenokārt cīnīsies tie jaunieši, kas savus sajūtu stāstus būs papildinājuši ar paštaisītu video vai fotogrāfijām.

Reģistrācija un eseju iesniegšana konkursam norisinās interneta vietnē http://www.atlants.lv/konkurss. Turpat pieejams konkursa nolikums un būs apskatāmas visas iesniegtās esejas. Ikvienam interesentam tiek piedāvāta iespēja piedalīties konkursam iesniegto eseju vērtēšanā – publikas vērtējums sastādīs pusi no eseju kopvērtējuma, savukārt otru pusi – žūrijas vērtējums. Šogad konkursa darbus vērtēs projekta 3D Karnevāls “Sajūtu konteineri” režisori Roberts Rubīns un Didzis Eglītis, rakstniece Nora Ikstena, dziedātājs Goran Gora un aktrise Katrīna Pasternaka.

Konkursa rīkotāji izsaka pateicību informatīvajiem atbalstītājiem: nacionālajam e-dienestam “Inbox.lv”, kultūras portālam “Rīga 2014” un interneta žurnālam “Satori”.

Konkurss norisinās no šī gada 10. decembra līdz 2014. gada 10. martam.

Papildu informācijai:
Mārtiņš Drēģeris
Nodibinājuma Rīga 2014
Sabiedrisko attiecību programmas vadītājs
martins.dregeris[at]riga2014.org
www.riga2014.org