ES māja aicina debašu klubus piedalīties konkursā „ES debates tiešsaistē”

Aprīlī un maijā ES māja dosies pie četriem vidusskolas debašu klubiem Kurzemē, Zemgalē, Latgalē un Vidzemē, lai tiešsaistē diskutētu par ES aktuāliem tematiem. Dalību aicinām pieteikt līdz 20. martam.

Savukārt septembrī visus dalībniekus aicināsim uz ES māju, kur noskaidrosim divus labākos debašu klubus – programmas „Euroscola” ietvaros, tiem būs iespēja doties pieredzes apmaiņas braucienā uz Strasbūru.  Temati par kuriem debatēs skolēni būs saistīti ar ES politiku un tie tiks sagatavoti sadarbojoties ar nozares profesionāļiem.

Četri debašu klubi tiks izraudzīti konkursa kārtībā. Dalību aicinām pieteikt līdz 20. martam.

2013. gads ir pasludināts par Eiropas Pilsoņu gadu, tāpēc svarīgi runāt par ES pilsoņa jēdzienu un to, kā iedzīvotāji var savā labā izmantot savas ES tiesības, kā izprast pastāvošos politikas virzienus un programmas. Eiropas gadā paredzēts rosināt ES mēroga diskusiju ar pilsoņiem par to, kādai nākotnē vajadzētu būt Eiropas Savienībai un kādas reformas ir nepieciešamas, lai uzlabotu pilsoņu ikdienas dzīvi.

Tā kā vieni no aktīvākajiem ES pilsoņiem un ES vērtību atbalstītājiem ir jaunieši, Eiropas Pilsoņu gada ietvaros tiek rīkots konkurss „ES debates tiešsaistē”, kurā tiek aicināti piedalīties Latvijas vispārizglītojošo skolu debašu klubi. Konkursa mērķis ir veicināt jauniešu izpratni un zināšanas par ES pilsoņiem svarīgiem tematiem. Konkursa laikā diskusijas tiks organizētas visos Latvijas reģionos - Kurzemē, Zemgalē, Latgalē, Vidzemē. Debates būs iespēja vērot tiešsaistē www.esmaja.lv.

Konkurss tiek rīkots sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Eiropas Parlamenta Informācijas biroju.

Detalizētāku informāciju par konkursa norisi, lasiet „Konkursa nolikumā”.

Kontaktinformācijai:
Antra Altmane
esmaja@emaja.lv vai zvanot pa tālruni 67625339.