Eiropas jaunieši apgūst izdzīvošanas prasmes

Pateicoties ES programmai „Jaunatne darbībā” jauniešu apmaiņas projekta „ SURVIVAL BOXXXX” ietvaros laika posmā no 1.-10.augustam  jauniešiem no Latvijas, Lietuvas, Maltas, Spānijas un Itālijas ir iespēja apgūt iemaņas izdzīvošanai dabā un paplašināt savu redzes loku iepazīstoties ar dzīves veidu, kas ir cieši saistīts ar dabu un attālināts no mūsdienu tehnoloģiju lietošanas. Jauniešiem tādā veidā tiek dota iespēja pārbaudīt un papildināt savas fiziskās un garīgās spējas saskaroties ar apstākļiem, kas raksturīgi dzīvei dabā, kā arī apmainīties ar  jau esošajām zināšanām.

Dalībnieki projekta laikā dzīvos  Usmas kristīgajā tautas skolā, pie lielā un skaistā Usmas ezera. Tur būs iespēja izbaudīt kurzemes dabu caur dažādām aktivitātēm, kurās ietilpst gan orientēšanās, izmantojot kompasu un dabiskus orientēšanās līdzekļus (putnu lidojums, apsūnojumus u.c.), gan pārvietošanās izmantojot dažādus pārvietošanās līdzekļus - ejot kājām, laivojot, gan nakšņošana dabā (teltīs), gan ēdiena pagatavošana āra apstākļos, neizmantojot mūsdienu tehnoloģiju palīdzību.

Arī paši projekta dalībnieki piedalīsies projekta veidošanā. Sadaloties četrās multikulturālās grupās, būs jāveido pašiem savi pārgājiena maršruti pēc iepriekš izstrādātiem pamatnosacījumiem, kas ļaus visu grupu maršrutus apvienot vienā kopīgā četru dienu pārgājienā, tādā veidā mācoties iekļauties un līdzdarboties, kā arī veicinot savu radošumu un uzņēmējspēju.

Projektu organizē biedrība „Raibais kaķis”

Projekta koordinators: Emilija Podgaiska (+37126636581)

Projekta sponsors: SIA Fazer Maiznīcas