Eiropas Jaunatnes nedēļa no 27. maija līdz 2. jūnijam

Plānotie pasākumi Šogad Eiropas Jaunatnes nedēļa Latvijā notiks no 27. maija līdz 2. jūnijam. Tās ietvaros jauniešiem būs iespēja iesaistīties dažādos pasākumos un iegūt jaunas un noderīgas zināšanas, prasmes un pieredzes.

2013. gada Eiropas Jaunatnes nedēļas tēmas ir jauniešu aktīva pilsonība, aktīva līdzdalība, t.sk., 2014. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās un Eiropas Pilsoņu gada (2013) aktivitātēs, kā arī Eiropas Savienības (ES) programmu 25 gadu jubileja, uzsverot jauniešu ieguvumus no ES programmas „Jaunatne darbībā”. Ar Eiropas Jaunatnes nedēļas aktivitātēm jaunieši tiks mudināti būt aktīviem, līdzdarboties, paust savu viedokli, uzdrošināties iegūt jaunas zināšanas, prasmes un pieredzes un izmantot savas iespējas Eiropā.

Eiropas Jaunatnes nedēļa Latvijā tiks atklāta 27. maijā Rīgā, sniedzot iespēju noskatīties bez maksas jauniešu vidū populāru filmu. Lai apmeklētu bezmaksas filmu, dalībniekiem būs iepriekš jāpiesakās, izpildot nelielu uzdevumu sociālajos tīklos. 

Eiropas Jaunatnes nedēļas ietvaros tiek organizēts erudīcijas konkurss “Nāc un dari, jo tu to vari!” jauniešiem vecumā no 13-18 gadiem. Konkursa mērķis ir veicināt jauniešu interesi par ES programmu „Jaunatne darbībā”, mobilitāti un Eiropas Savienību, pārbaudīt jauniešu erudīciju, skolā un ārpus tās apgūtās zināšanas un praktiskās iemaņas. Konkurss notiks vairākos posmos: pēc pirmā atlases posma 10 komandas piedalīsies reģionālajos turnīros (Siguldā: 13. maijā; Tukumā:15.maijā; Saldū: 17.maijā; Cēsīs: 20.maijā un Rēzeknē: 23.maijā). Reģionu uzvarētāji – 5 komandas - sacentīsies noslēguma pasākumā - fināla spēlē 2. jūnijā Rīgā. Tas vienlaikus būs Eiropas Jaunatnes nedēļas noslēgums. Erudīcijas konkursā pirmo vietu ieguvusī komanda saņems galveno balvu – ārzemju ceļojumu. 

23. maijā plkst. 13:00 Eiropas Savienības (ES) mājā (Aspazijas bulvāris 28, Rīga, 2. stāvs) Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra aicina ikvienu interesentu iepazīties ar Eiropas Brīvprātīgā darba (EBD) esošo un bijušo brīvprātīgo pieredzes stāstiem. Pieteikšanās, rakstot uz e-pastu: iluta.stepanova@jaunatne.gov.lv

28. maijā ES mājā (Aspazijas bulvāris 28, Rīga, 2.stāvs) jauniešiem būs iespēja uzzināt vērtīgu informāciju par darbu, praksi un karjeras veicināšanas iespējām Eiropā - pasākumā „Jaunietim – karjeru uzsākot!”. Pasākuma laikā jaunieši varēs uzzināt vairāk par iespējām, ko piedāvā Eiropas darba mobilitātes portāls EURES, Europass, Eiropas Jaunatnes informācijas tīkls Eurodesk un Eiropas Komisijas Karjeras konsultēšanas un informācijas tīkls Euroguidance. 

Visi Eiropas Jaunatnes nedēļas pasākumi ir bez maksas, pasākumiem telpās nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Sīkāku informāciju par Eiropas Jaunatnes nedēļas ietvaros rīkotajām aktivitātēm varēs meklēt „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras” tīmekļa vietnē www.jaunatne.gov.lv, kā arī sociālajos tīklos Twitter (@JaunatneDarbiba), Facebook (Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra un Eiropas Jaunatnes nedēļa) un www.draugiem.lv lapa (Jaunatne darbībā).   

Eiropas Jaunatnes nedēļas ietvaros 30. – 31. maijā Briselē tiks apbalvoti labākie ES programmas „Jaunatne darbībā” projekti. Arī Latvija izvirzīja vairākus programmas „Jaunatne darbībā” projektus, finālā ticis ir nodibinājuma "C Modulis" Eiropas Brīvprātīgā darba projekts „Media for inclusion”. Šī sociālās iekļaušanas jomas projekta ietvaros jaunietis ratiņkrēslā, Ervins no Austrijas darbojās kā brīvprātīgais Vaivaru pamatskolā. Projekta mērķis bija dot iespēju gūt pieredzi brīvprātīgajam, lai veicinātu viņa personīgo izaugsmi, un skolai, lai tā ieraudzītu jaunas iespējas, ko sniedz dažādība. 

Latvijā Eiropas Jaunatnes nedēļu organizē „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra”.

 

Kontaktinformācija:
Marita Kroiča
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra
Komunikācijas daļas vadītāja
Mūkusalas iela 41, Rīga, LV-1004, Latvija
marita.kroica@jaunatne.gov.lv
Tālr.:  +371 67356257
Fakss: +371 67358060

Iluta Stepanova
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra
Komunikācijas daļas vecākā referente
Mūkusalas iela 41, Rīga, LV-1004, Latvija
iluta.stepanova@jaunatne.gov.lv
Tālr.:  +371 67356251
Fakss: +371 67358060