Eiropas Jaunatnes Kārļa Lielā balvas Latvijas nacionālajā atlasē uzvar "Tellus" ar jauniešu idejām pasaules uzlabošanai

Šā gada Eiropas Jaunatnes Kārļa Lielā balvas Latvijas uzvarētājs ir Latvijas jauniešu organizācija "Tellus" ar Eiropas Jauniešu parlamenta 11. Latvijas nacionālo konferenci ar moto "Radi pamatu dažādībai". 10. aprīlī noskaidrosies, vai šis projekts pretendēs uz vienu no trim galvenajām balvām Eiropā, taču jebkurā gadījumā "Tellus" pārstāvji piedalīsies Eiropas Jaunatnes Kārļa Lielā  balvas noslēguma ceremonijā 27. maijā Āhenē (Vācijā).

"Liels pagodinājums būt Kārļa Lielā balvas nacionālajiem uzvarētājiem! Projekts ilga gadu, ne tikai pierādot "Tellus" un organizācijas biedru spēju sarīkot kvalitatīvu pasākumu, bet arī dodot iespēju gan projekta īstenotājiem, gan konferences dalībniekiem apgūt personīgajai un profesionālajai dzīvei svarīgas prasmes, iepazīt jauniešus no daudzām Eiropas valstīm un veicināt savu eiropeisko identitāti," uzsver "Tellus" prezidente Diāna Orlovska. 

"Tellus" organizētā Eiropas Jauniešu parlamenta 11. Latvijas Nacionālā konference norisinājās 2013. gada 3.-9. augustā Malnavā un Rēzeknē, pulcējot vairāk nekā 130 dalībnieku no 14 Eiropas valstīm. Tie diskutēja par Latvijai un Eiropai svarīgiem problēmjautājumiem, nākot klajā ar saviem ieteikumiem to risināšanai. Caur neformālās izglītības prizmu konference uzsvēra pilsoniskās līdzdalības un sociālās aktivitātes nozīmi, kā arī ļāva jauniešiem apzināties sevi kā Eiropas pilsoņus un nākotnes sabiedrības veidotājus.

Latvijas jauniešu iesniegtos projektus Eiropas Jaunatnes Kārļa Lielā balvai vērtēja nacionālā žūrija - Eiropas Parlamenta (EP) deputāti un eksperti.

Kā uzsver EP deputāte Sandra Kalniete, "Tellus" projekts palīdz izprast Eiropas procesus un stiprina Eiropas identitāti, dodot pārliecību par stabilu un konkurētspējīgu Eiropas nākotni. EP deputāts Kārlis Šadurskis kā pozitīvu min arī jauniešu iesaisti, radot pārliecību, ka rezultātu spēj ietekmēt ikviens no mums.

EP deputāte Inese Vaidere atzīmē, ka jaunieši, iepazīstot visai sarežģīto ES struktūru darbu, nodibina draudzību ne vien savā starpā, bet arī ar svešajām, lielajām institūcijām, liekot tiem pārvērsties no pasīviem ES norišu novērotājiem par dalībniekiem, kuri paši savās rokās tur Eiropas nākotni. "Vēl vairāk – projekta norises laikā veidojas daudznacionāla komanda," gandarīta deputāte.

Arī EP deputāts Roberts Zīle norāda, ka Eiropas Jauniešu parlamenta 11. Latvijas Nacionālā konference ir lielisks piemērs, kā jauniešiem būt aktīviem, iesaistoties politiskos un sabiedriskos procesos. 

Eiropas Jaunatnes Kārļa Lielā balva šogad tiks pasniegta jau septīto gadu. Eiropas labākais jauniešu projekts saņems 5000 eiro balvu, otrā un trešā vieta - attiecīgi 3000 un 2000 eiro. To pārstāvji tiks uzaicināti klātienē iepazīties ar EP darbu. 

Konkursu organizē EP un Āhenes pilsētas Kārļa Lielā Starptautiskās balvas fonds, un tajā tiek aicināti piedalīties jaunieši (16-30 gadi), kuri ar saviem projektiem veicina saprašanos starp dažādām valstīm. Projektiem jādemonstrē praktiski piemēri par eiropiešiem kā vienas kopienas locekļiem. Balvai var pieteikt dažādus projektus, piemēram, jauniešu apmaiņas programmas, Eiropas mēroga mākslas un interneta projektus.

2013. gada Eiropas Jaunatnes Kārļa Lielā balvas konkursā uzvarēja Spānijas jauniešu mediju projekts "Europe on track". Šī platforma savieno Eiropas jauniešus, dodot tiem iespēju dažādās multimediālās formās apmainīties ar viedokļiem un veicinot Eiropas integrāciju. Projekta pirmajā posmā seši "vēstnieki" ar vilcienu ik mēnesi mēroja teju 10 000 km, vairāk nekā 400 jauniešiem uzdodot jautājumus par Eiropas nākotni.

 

Vairāk informācijas:
Marta Rībele,  
Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā, 
preses sekretāre 
(marta.ribele[at]europarl.europa.eu; www.europarl.lv)

Iespēja sazināties ar Latvijas nacionālās atlases uzvarētāju:
Diāna Orlovska
Latvijas Jauniešu organizācijas "Tellus" prezidente
(diana.orlovska[at]tellus.lv; www.tellus.lv)