Cēsīs aizvadīts trešais erudīcijas konkursa pusfināla posms

Eiropas Jaunatnes nedēļas ietvaros, kas norisinās no 27. maija līdz 2. jūnijam, jaunieši no visas Latvijas piedalās erudīcijas konkursā „Nāc un dari, jo tu to vari”. Konkursu organizē „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra” (JSPA). Pasākuma foto

Ceturtajā pusfināla posmā 20. maijā Cēsīs, Cēsu 2. pamatskolā komandas – četri jaunieši katrā – no Vidzemes plānošanas reģiona – Jaunpiebalgas, Cēsu un Valmieras izglītības iestādēm mērojās zināšanās un radošumā tādos tematos kā seno laiku vēsture, Eiropas Savienība, dzīvnieku pasaule u.c.

Konkursa pirmo vietu ieņēma Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas komanda „Pārgauja”, Cēsu 2. pamatskolas komandu „Rams” atstājot otrajā vietā. Uzvarējušās komandas dalībniece Kristiāna Kripēna uzskata, ka erudīcijas konkursa „Nāc un dari, jo tu to vari” pusfināla posmā komandai bija lieliska iespēja iegūt pieredzi un pozitīvas emocijas. Kristiāna uzver, ka fināla pasākumam Rīgā komanda gatavosies rūpīgi, pārskatot ietvertos erudīcijas spēles jautājumus. Vidzemes plānošanas reģionā, konkursa trešo vietu ieņēma Jaunpiebalgas skolas komanda „Sajūtu salūts”.

Erudīcijas konkurss „Nāc un dari, jo tu to vari” norisinās trīs posmos. Cēsīs žūrija – Cēsu novada pašvaldības, Sabiedrisko attiecību jaunākā speciāliste Ance Saulīte, Cēsu novada Jauniešu domes priekšsēdētāja Elīza Baltskara un „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras” Komunikācijas daļas vadītāja Marita Kroiča vērtēja komandu erudīciju un praktiskās iemaņas, ko izmantot bija nepieciešams visās konkursa kārtās. Pirmajā kārtā tika vērtēts mājasdarbs – jauniešu sagatavotās prezentācijas par savu komandu. Tajā viņi izklāstīja savu pieredzi, izmantojot Eiropas Savienības (ES) piedāvātās iespējas un īstenojot projektus mobilitātes programmās. Konkursa otrajā kārtā skolu komandām bija jāatbild uz erudīcijas jautājumiem, kas aptvēra tādas jomas, kā vēsture, ģeogrāfija, bioloģija, literatūra un ES. Noslēdzošajā posmā komandām bija jāpielieto radoša pieeja praktiskās nodarbības īstenošanā.

Erudīcijas konkursa mērķis ir veicināt jauniešu interesi par ES programmu „Jaunatne darbībā”, mobilitāti un pašu ES, izaicinot jauniešu erudīciju, skolā un ārpus tās apgūtās zināšanas un praktiskās iemaņas.

Konkurss norit vairākos posmos, un tam atlasītas 10 komandas, kas mērojas spēkiem pusfināla posmos Siguldā 13. maijā, Tukumā 15. maijā, Saldū 17. maijā, Cēsīs 20. maijā un Rēzeknē 23. maijā. Katra reģiona uzvarētāju komanda Eiropas Jaunatnes nedēļas noslēgumā, 2. jūnijā Rīgas domē sacentīsies fināla spēlē.

Erudīcijas konkursa „Nāc un dari, jo tu to vari” pirmās vietas komanda saņems galveno balvu – ceļojumu uz Horvātiju.
Eiropas jaunatnes nedēļu Latvijā organizē „Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra”