Baltijas jūrā sākas jaunatnes darbinieku apmācība SAIL4youth

11. jūnijā Ventspilī Latvijas Burāšanas mācību asociācija (LBMA) uzsāk starptautisku apmācību SAIL4youth, kurā septiņu valstu jaunatnes darbinieki, izglītotāji, treneri un jauniešu līderi astoņas dienas praksē apgūs burāšanu un āra dzīves, neformālās, pieredzes un piedzīvojumu izglītības pielietošanu jaunatnes darbā.

Neformālās izglītības "jūras ekspedīcija" notiks no 11. līdz 18. jūnijam Baltijas jūrā un tās piekrastē. Ar divām burāšanas mācību jahtām SPANIEL un LIETUVA dalībnieki veiks maršrutu Ventspils (Latvija) – Romasāre (Igaunija) – Pērnava (Igaunija) – Salacgrīva (Latvija) – Roja (Latvija) – Liepāja (Latvija).

Projekta laikā dalībnieki pilnveidos savas burāšanas prasmes un attīstīs burāšanas pielietošanas iespējas jaunatnes darbā, strādājot ar dažādām jauniešu mērķa grupām, kā arī paplašinās burātāju un jaunatnes darbinieku sadarbības tīklu projekta dalībvalstīs.

"Mūsdienu jauniešiem bieži vien pietrūkst āra dzīves pieredzes un piedzīvojuma, no kura var arī ko mācīties. Tādēļ jaunatnes darbiniekiem ir būtiski apgūt prasmes, kas šādas iespējas jauniešiem var piedāvāt. Burāšana ir unikāla iespēja pavadīt laiku bez tehnoloģijām, ārpus interneta zonas un vienlaikus izzināt sevi, pilnveidot prasmi strādāt komandā, saprasties un iekļauties sabiedrībā, attīstīt pašdisciplīnu un tehnisko domāšanu, spēju pieņemt lēmumus, uzņemties atbildību un arī izprast procesus dabā. Tādēļ arī esam aizsākuši burātāju un jaunatnes darbinieku sadarbības kustību, un interese ir liela," norāda apmācību projekta organizatori.

Apmācības SAIL4youth vadīs divi neformālās izglītības treneri: projekta iniciatore, LBMA un jahtas SPANIEL burāšanas komandas pārstāve Sintija Lase un piedzīvojumu un apmācību ekspedīciju vadītājs Māris Resnis. Burāšanas apguve jūrā notiks pieredzējušu kapteiņu vadībā – kopā ar jahtas SPANIEL kapteini Reini Znotiņu un jahtas LIETUVA kapteini Osvaldas Kudzevicius.

Apmācību laikā gūtā pieredze un atziņas tiks apkopotas partneru kopīgi veidotā rokasgrāmatā Eiropas jaunatnes darbiniekiem un burātājiem, kuri nākotnē vēlas realizēt vietēja un starptautiska mēroga izglītojošus jaunatnes projektus, pielietojot burāšanu kā metodi jaunatnes darbā.

Starptautiskais apmācību projekts SAIL4youth notiek Eiropas Savienības programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" ietvaros. Projektu realizē Latvijas Burāšanas mācību asociācija sadarbībā ar Lietuvas sporta klubu Ostmarina un projekta partneriem vēl piecās Eiropas valstīs: Polijas jahtklubu – Varšava, Simuna Naisteklubi no Igaunijas, Olde Vechte no Nīderlandes, Fundação Bracara Augusta no Portugāles un Outward Bound no Horvātijas.

Šīs būs jau otrās LBMA realizētās starptautiskās neformālās izglītības apmācības par burāšanas pielietošanu jaunatnes darbā. 2015. gada augustā apmācību projektā SAIL4entrepreneurSHIP 20 jaunatnes darbinieki un jauniešu līderi no trim Baltijas valstīm apguva iespējas ar burāšanas un neformālās izglītības palīdzību attīstīt jauniešu uzņēmējspējas. Gan aizvadītajā gadā, gan šogad apmācībām pieteicās vairāk nekā 70 interesentu.

Apmācību projekta aktivitātēm iespējams sekot līdzi projekta Facebook mājas lapā SAIL4youth.

Latvijas un Igaunijas jauniešiem būs iespēja arī klātienē sastapt SAIL4youth projekta dalībniekus un uzzināt vairāk par burāšanas iespējām un neformālo izglītību:

  • 14.jūnijā Pērnavā, Igaunijā,
  • 15.jūnijā Salacgrīvā, Latvijā,
  • 16.jūnijā Rojā, Latvijā.

Sekojiet SAIL4youth aktivitātēm Facebook lapā, lai uzzinātu precīzu tikšanās laiku un vietu!

Vairāk informācijas par projektu:

Sintija Lase, SAIL4yoth projekta vadītāja
Mob: 22088990, e-pasts: sintija.lase@sta-latvia.lv
Apmācību projekti #SAIL4youth (2016) un #SAIL4entrepreneurSHIP (2015)
Latvijas Burāšanas mācību asociācija: www.lbma.lv | www.facebook.com/STALatvia/
 
Par Latvijas Burāšanas mācību asociāciju (LBMA)
LBMA ir atvērts burāšanas entuziastu loks, kas popularizē burāšanu kā aizraujošu un arī jauniešiem pieejamu ceļošanas un personīgās izaugsmes veidu. Burāšanā iespējams iesaistīties ikvienam jaunietim, kurš sasniedzis 16 gadu vecumu un kurš vēlas izmēģināt savus spēkus burāšanā. Lai pievienotos LBMA jahtas SPANIEL komandai, nav jābūt pieredzējušam burātājam – pietiek ar palīdzību jahtas sagatavošanas darbos un motivāciju apgūt burāšanu, kas var kļūt par ļoti aizraujošu hobiju ilgtermiņā.

Burāšanas mācību jahta SPANIEL ir vienīgā Latvijas okeāna klases jahta, kura kopš 1998.gada regulāri piedalās starptautiskās burāšanas mācību organizācijas Sail Training International organizētajās ikgadējās mācību regatēs The Tall Ships Races. Līdz šim SPANIEL uzrādījusi teicamus rezultātus, kļūstot par visbiežāk uz goda pjedestāla kāpušo komandu, saņemot 19 godalgas 44 sacensību posmos. Kopš 1998.gada savu sapni par jūru SPANIEL komandā ir izbaudījuši vairāk nekā 400 burātgribētāji, no kuriem daudzi ir kļuvuši arī par kapteiņiem.

Kopš 2015.gada LBMA realizē arī starptautiskus neformālās izglītības projektus uz jahtām, nodrošinot jaunatnes darbiniekiem un jauniešiem unikālu mācīšanās pieredzi burājot.

Pieteikšanās līdz: 
Ceturdiena, Jūnijs 9, 2016 - 14:30