Baltijas jaunieši īsteno starptautisku jauniešu iniciatīvu youthSAIL4creativity100

No 16. līdz 27. augustam Latvijas, Lietuvas un Igaunijas jaunie mākslinieki un burātāji vecumā no 18 – 30 gadiem ar trīs burāšanas mācību jahtām  ST IV, VESTA un ODISEJA apceļo Latvijas jūras robežu no Liepājas līdz Salacgrīvai.

Projektā jaunieši ar neformālās izglītības palīdzību attīsta gan tehniskās, gan radošās kompetences – mācās burāt, strādāt ar sevi un starptautiskā komandā, kā arī īstenot mākslinieciskās iniciatīvas.

Ceļojuma laikā Latvijas jahtu piestātnēs Liepājā, Pāvilostā, Ventspilī, Rojā, Rīgā un Salacgrīvā jaunieši ar neformālās izglītības metodēm izzina Baltijas valstu kultūras dažādību un pašu organizētās radošās darbnīcās rada mākslas izstādi par godu Baltijas valstu simtgadei.

No 2017. gada novembra līdz 2018. gada maijam izstāde apceļos visas trīs Baltijas valstis kā jauniešu dāvana un vēstījums Latvijas, Igaunijas un Lietuvas simtgadē.

Projektu īsteno Latvijas Burāšanas mācību asociācija sadarbībā ar Sail Training Association Estonia (Igaunija) un Vilniaus skautu centras (Lietuva) programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā (KA2)” ietvaros.