Atzīmējot Starptautisko jaunatnes dienu, uzsāk foto akciju „Jaunieši var – mūsdienu Latvijas jaunieša portrets”

Pirmdien, 12. augustā, visā pasaulē un arī Latvijā atzīmēs Starptautisko jaunatnes dienu. Latvijā jebkurš jaunietis un ikviens, kas sirdī jūtas jauns, var atzīmēt Starptautisko jaunatnes dienu, piedaloties foto akcijā „Jaunieši var - mūsdienu Latvijas jaunieša portrets”, un izveidot mūsdienu Latvijas jauniešu portretu galeriju – momentuzņēmumu no Latvijas jauniešu dzīves.

Lai piedalītos foto akcijā, ikviens Latvijas iedzīvotājs tiek aicināts ievietot kāda 13 - 25 gadus veca jaunieša fotogrāfiju foto galerijā www.draugiem.lv/jaunatneslietas. Jaunieši galerijā var ievietot arī savas fotogrāfijas. Katras fotogrāfijas aprakstā jānorāda attēlā redzamā jaunieša vārds, dzīves vieta (novads, pilsēta), vecums un, viņaprāt, viņa lielākais dzīves sasniegums (piem., uzvarēju olimpiādē, iemācījos pagatavot suši, noskrēju maratonu, u.tml.).

Aicinām fotografēt tieši 12. augustā, tā atzīmējot Starptautisko jaunatnes dienu. Bildes galerijā varēs ievietot no 12. augusta līdz 23. augustam, bet balsot par bildēm varēs līdz 28. augustam. Balvas saņems tie trīs pieteikumi/fotogrāfijas, kas būs saņēmušas visvairāk balsis. Trīs uzvarētāji balvā saņems katrs divas biļetes uz grupas „Hurts” koncertu Rīgā.

Foto akcijas nolikums atrodams www.jaunatneslietas.lv un www.draugiem.lv/jaunatneslietas

Diāna Sīmansone, Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta un jaunatnes departamenta direktora vietniece jaunatnes politikas jomā: „Mēs vēlamies parādīt, cik daudz ir spējīgi sasniegt mūsu Latvijas jaunieši. Viņi var kļūt par Olimpiskajiem čempioniem, būt atsaucīgi palīdzot līdzcilvēkiem, gūt balvas mācību olimpiādēs, būt izcili zinātnieki, mūziķi, mākslinieki, kļūt par Saeimas deputātiem, vadīt uzņēmumus un valsts iestādes, darboties sabiedriskās organizācijās, dziedāt un dejot, studēt, gatavot ēst. Protams, jaunieši arī var nedarīt neko. Arī tādi ir mūsdienu Latvijas jaunieši.”

Lai atzīmētu Starptautisko jaunatnes dienu un uzsāktu akciju, aicinām ikvienu jaunieti piedalīties pasākumā 12. augustā Rīgā radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” plkst. 14:00 – 15:30, kur ikvienam jaunietim būs iespēja nofotografēties pie profesionāla fotogrāfa Ilmāra Znotiņa un pasākuma laikā ievietot fotogrāfiju galerijā. Pasākumu vadīs Kaspars Blūms-Blūmanis jeb Kašers.

Sagaidāms, ka foto akcijas pasākumi notiks ne tikai Rīgā. Informācija par pasākumiem citās pilsētās un novados tiks apkopota un ievietota www.jaunatneslietas.lv un www.draugiem.lv/jaunatneslietas

Diāna Sīmansone
Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta un jaunatnes departamenta direktora vietniece jaunatnes politikas jomā
Tālr.: 67047953, diana.simansone@izm.gov.lv

Informācijai par akciju: Gunta Misāne, 29115356, gunta@comperio.lv