Atklās Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas audzēkņu darbu izstādi „Eksotiskās klusās dabas”

Pirmdien, 19.maijā, plkst. 17:00 NicePlace un grāmatu apgāda “Mansards” veikala izstāžu telpā (Kr. Barona ielā 21A, Rīgā) notiks Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas (JRRMV) audzēkņu darbu izstādes „Eksotiskās klusās dabas” atklāšana. Izstāde būs apskatāma līdz 2014.gada 1.jūnijam.

JRRMV audzēkņu darbu izstāde „Eksotiskās klusās dabas” ir Jaņa Rozentāla skolas atbalsta fonda un JRRMV iniciatīva, kuras mērķis ir dot iespēju JRRMV audzēkņiem iepazīt un izprast Vidusjūras reģiona valstu kultūru no visdažādākajiem aspektiem.

Savu izjūtu un asociāciju vadīti, JRRMV audzēkņi veidoja darbus par izstādes tēmu „Eksotiskās klusās dabas - Dienvidu un austrumu Vidusjūras reģiona valstis”. 

Kas ir eksotika? Eksotika – šķietami neaizsniedzamais, bet tajā pašā laikā reālais. Fantāzija zīmē tālas nepazīstamas zemes, gaišzilas debesis, bezgalīgu sauli, eksotiskus augus, neparastas dabas parādības, sulīgas krāsas …Tieši tā īsumā varētu raksturot Dienvidu un austrumu Vidusjūras reģiona valstis. Šīs eksotiskās valstis tērptas mirdzošā austrumu krāšņumā, kas atspoguļo arābu kultūru un paražas.

JRRMV izstādē „Eksotiskās klusās dabas” būs apskatāmi 37 daudzveidīgi mākslas darbi, kuros JRRMV audzēkņi atspoguļo savu personīgo izpratni par kādu no Dienvidu un austrumu Vidusjūras reģiona valstīm, tās kultūru un mākslu, cilvēkiem un sabiedrību, vienojošo un atšķirīgo. 

Izstādes tēma nav izvēlēta nejauši, jo izstāde tiek organizēta Annas Lindes fonda Latvijas tīkla starpkultūru festivāla „Otrpus Vidusjūrai 2014” (no 19. līdz 25. maijam) ietvaros. 

Festivāla mērķis ir veicināt sadarbību un starpkultūru dialogu starp Latviju un Vidusjūras otra krasta valstīm – Maroku, Tunisiju, Ēģipti, Libānu, Jordāniju, Izraēlu, Turciju u.c.

Jaņa Rozentāla skolas atbalsta fonds ir Annas Lindes fonda Latvijas tīkla biedrorganizācija, kuras mērķis ir sniegt atbalstu JRRMV audzēkņu jaunradei un talantam.

Annas Lindes fonds ir sabiedriska organizācija, kuras galvenais mērķis ir veicināt starpkultūru dialogu un sadarbību starp Eiropas un Vidusjūras valstīm caur vairāk kā 3000 organizāciju tīklu 42 valstīs. Annas Lindes fonda Latvijas tīklā šobrīd darbojas 50 organizācijas, un to koordinē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.