„Arodskolu izaicinājums” šogad notiks Karjeras nedēļas ietvaros

Jau otru gadu Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes departaments organizē neformālas izglītības pasākumu „Arodskolu izaicinājums” visiem pilsētas skolēniem. Šogad tas notiks 30. novembrī Karjeras nedēļas ietvaros.

Karjeras nedēļas mērķis – palīdzēt jauniešiem izzināt savas karjeras iespējas, veicināt uzņēmību un motivāciju mācīties un izvēlēties nākamo profesiju un izglītības ceļu atbilstoši savām spējām, interesēm un iespējām, īpaši akcentējot visu līmeņu profesionālās izglītības vērtību un aktualitāti mūsdienās.

Karjeras nedēļu no 26. līdz 30. novembrim Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) rīko Eiropas Komisijas Euroguidance tīkla programmas ietvaros (Euroguidance) sadarbībā ar Liepājas, Ventspils, Rēzeknes, Daugavpils un Valmieras pašvaldībām un to izglītības pārvaldēm.

Daugavpilī vienlaicīgi notiks vairāki pasākumi dažādās vietās dažādu vecuma grupu skolēniem, un viens no tādiem pasākumiem ir „Arodskolu izaicinājums”. Ar šo pasākumu Jaunatnes departaments skolēnu vidū vēlas popularizēt Daugavpils pilsētas arodskolas, iepazīstinot tos ar mācību programmām, piedāvājumiem un iespējām mācīties dzimtajā pilsētā.

Pagājušajā gadā pasākumā „Arodskolu izaicinājums” piedalījās 12 komandas, ko veidoja dalībnieki ne vien no Daugavpils pilsētas skolām, bet arī no Ilūkstes pilsētas un no pilsētas aktīvākajām jauniešu organizācijām "Singitaj", "Jitae" un "STOPTIME Dance Studio". Katras komandas uzdevums bija apmeklēt visas Daugavpils arodskolas, piedaloties to rīkotajos konkursos vai stafetēs, un savākt pēc iespējas vairāk uzvaras punktu. Jaunieši guva priekšstatu par mācību iestādēm un iepazīstinās ar piedāvātajām mācību programmām. Visi dalībnieki saņēma diplomus un saldās balvas, bet uzvarētāju grupas guva bezmaksas izklaides pasākumu apmeklēšanu uz Paintball, Daugavpils Olimpisko Centru un Ledus Halli!

Esi lietas kursā un seko visiem Jaunatnes departamenta jaunumiem un aktivitātēm mājas lapā www.jaunatne.daugavpils.lv un Facebook lapā: Jaunatnes departaments!