Ar projektu "PROTI un DARI!" darba vizītēs Mālpilī un Ogrē iepazīstas Saeimas Eiropas lietu komisijas deputāti

2017. gadā 9. janvārī Latvijas Republikas 12. Saeimas Eiropas lietu komisijas deputāti (Lolita Čigāne, Atis Lejiņš, Ivans Klementjevs, Jūlija Stepaņenko un Nellija Kleinberga) apmeklēja Ogres un Mālpils novada pašvaldības. Vizītes mērķis bija iepazīties ar projekta "PROTI un DARI!" (projekts) īstenošanas gaitu pašvaldībās, kā arī noskaidrot, ar kādiem izaicinājumiem projekta īstenošanas gaitā saskaras pašvaldības.

Ogres novada pašvaldībā ar Saeimas deputātiem tikās domes priekšsēdētāja vietniece Ineta Tamane, Projektu vadības nodaļas vadītāja Aija Romanovska, Izglītības, Kultūras un sporta pārvaldes jaunatnes lietu speciālists Rinalds Rudzītis, divi projektā iesaistītie programmu vadītāji – Ogres tehnikuma sociālais pedagogs Dmitrijs Usins un Veselības veicināšanas speciāliste Gunita Bogdanova, kā arī Ogres novada Sociālā dienesta vadītājas vietniece Ilona Reinholde. Tikšanās laikā tika pārrunāti vairāki jautājumi, akcentējot cēloņus, kas traucējuši daudziem jauniešiem iegūt izglītību, apgūt arodu un atrast darbu, kā arī citi ar projekta īstenošanu saistīti jautājumi.

Savukārt  Mālpils novada pašvaldībā ar Saeimas deputātiem tikās domes priekšsēdētājs Aleksandrs Lielmežs, izpilddirektors Agris Bukovskis, Personāldaļas vadītāja – sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Krieviņa, projektu koordinatore Ieva Pauloviča, Mālpils sociālā dienesta direktore Olga Volosatova, projektā iesaistītās darbinieces Dagnija Valtere un Lūcija Vaivare (vienlaikus pārstāvot arī invalīdu un viņu atbalstītāju biedrību "Notici sev!"), kā arī projekta startēģiskā partnera - zemnieku saimniecības "Virši" vadītāja Agnese Hildebrante. Arī Mālpilī Saeimas Eiropas lietu komisija iepazinās ar esošo situāciju novadā, ar jau pagūto un sasniegto projekta "PROTI un DARI!" ietvaros, kā arī ar grūtībām un šķēršļiem ikdienas darbā un priekšlikumiem, kā tos pārvarēt.

Informācija sagatavota, izmantojot LR Saeimas tīmekļa vietnē (http://bit.ly/2jTpNYI), Ogres novada tīmekļa vietnē (http://bit.ly/2la4k2G) un Mālpils novada informatīvajā izdevumā "Mālpils Vēstis 2017 JANVĀRIS" publicēto informāciju (http://bit.ly/2kErde5).

Informācija publicēta: 06.02.2017.