Ar pilsētvides spēli jauniešiem Latvijā aizsākas “Time to move” pasākumu cikls

Lai informētu jauniešus par plašajām iespējām iesaistīties Eiropas projektos, brīvprātīgajā darbā vai pašiem rakstīt un īstenot projektus, Eiropas informācijas tīkls jauniešiem Eurodesk oktobrī visā Eiropā organizē kampaņu “Time to move”.

“Time to move” laikā visā Latvijā notiks vairāk nekā 30 pasākumi, kas palīdzēs jauniešiem izzināt viņu iespējas līdzdarboties dažādās ES aktivitātēs. Latvijā kampaņu īsteno Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra.

Pasākumu karte

Plašāka informācija par pasākumiem https://timetomove.eurodesk.eu/lv/.

Par pilsētvides spēli “Time to move – iekustinām Rīgas centru!”

Spēlē aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 16 līdz 30 gadiem. Spēles laikā jauniešiem būs iespēja ne tikai pierādīt savu atraktivitāti, bet arī paviesoties dažādās organizācijās, kas saistītas ar Eiropas tematiku un jauniešiem.

Lai piedalītos spēlē, sava komanda 3-4 dalībnieku sastāvā jāpiesaka līdz 2. oktobrim, reģistrējoties tiešsaistē (https://goo.gl/forms/Fny1T6LT4xF6I1ZO2). Reģistrēties pasākumam var arī individuāli, pievienojoties atvērtajai komandai.

Spēle sāksies un noslēgsies grāmatnīcā “NicePlace TELPA” (https://www.facebook.com/NicePlaceTELPA/ ) Rīgā, K. Barona ielā 21A (pagalmā). Pulcēšanās grāmatnīcas pagalmā no plkst. 13:40, bet noslēgums un labāko komandu sumināšana plānota iekštelpās no plkst. 17:00.

Lai piedalītos spēlē, komandai ir jābūt reģistrētai un līdzi jāņem uzlādēti mobilie telefoni vai citas viedierīces ar mobilo internetu un instalētu Actionbound aplikāciju (https://en.actionbound.com/)

Spēle norisināsies Rīgas centrā, un dalībniekiem uzdevumi būs jāveic pārvietojieties ar kājām. Tā kā laika apstākļi ir rudenīgi, lūdzam apģērbties atbilstoši laikapstākļiem.

Kampaņa “Time to move” ir Eiropas informācijas tīkla jauniešiem Eurodesk organizēta akcija, kas ik gadu oktobrī iepazīstina jauniešus ar simtiem iespēju doties uz ārvalstīm un piedalīties starptautiskos projektos, iepazīt Eiropu vai iegūt labu pieredzi nākotnei.

Par Jaunatnes starptautisko programmu aģentūru

JSPA darbojas kopš 1999. gada. Tā ir izglītības un zinātnes ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kuras mērķis ir veicināt jauniešu aktivitāti un mobilitāti, līdzdalību jaunatnes brīvprātīgajā darbā, neformālās izglītības un jaunatnes informācijas programmās un projektos, kā arī veicināt jauniešu neformālo izglītību saistībā ar mūžizglītību.

JSPA administrē dažādas starptautiskas un nacionālas programmas: “Erasmus+: Jaunatne darbībā”; “Eiropas Solidaritātes korpuss”; Eiropas Komisijas informācijas tīklu jauniešiem Eurodesk, eTwinning, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmu, Jauniešu garantijas projektu “PROTI un DARI!”. Kopējā summa, kas pieejama JSPA administrēto programmu projektu īstenošanai 2018. gadā ir vairāk nekā 6 miljoni eiro.

 

Papildu informācijai:
Kintija Bulava
Komunikācijas daļas vecākā referente                
Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra                
Tālr.: 67356247, e-pasts: kintija.bulava@jaunatne.gov.lv