Appetiser: ievadkurss, kā darbā ar jaunatni izmantot programmu “Erasmus+: Jaunatne darbībā”

No 2019. gada 14. līdz 18. oktobrim Grieķijā norisināsies Appetiser mācības, kas sniegs pirmo pieredzi starptautisku projektu iespējās, kā arī motivēs pašus rakstīt programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” projektu pieteikumus. Pieteikšanās tiešsaistē līdz 12. augustam.

Mācību mērķis – radīt izpratni par to, ko nozīmē strādāt ar jauniešiem starptautiskā vidē. To laikā dalībnieki mācīsies viens no otra pieredzes, netiks detalizēti apskatīts katrs no projektu veidiem, drīzāk radīta sajūta, kā ir organizēt starptautisku projektu.

Tātad: vai tu esi jaunatnes darbinieks/līderis, bet vēl neesi līdz šim organizējis starptautiska līmeņa aktivitātes, izmantojot programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” (un iepriekšējo programmu vai Eiropas Solidaritātes korpusa) iespējas?

Vai tu gribētu uzzināt vairāk par programmas Jauniešu apmaiņas, Brīvprātīgā darba un Jaunatnes darbinieku mobilitātes projektiem?

Vai tu ikdienā strādā ar jauniešiem, kuriem noderētu dalība starptautiskā projektā?

Vai tu esi daļa no organizācijas vai neformālas grupas, vai arī vienkārši vēlies iegūt informāciju par “Erasmus+: Jaunatne darbībā” programmas iespējām starptautiskā vidē?

Ja uz lielāko daļu no jautājumiem atbildēji apstiprinoši, tad šīs apmācības ir kā radītas tev.

Appetiser mācībās tev būs iespēja:

  • izbaudīt neformālo un starpkultūru mācīšanos;
  • iegūt pirmo pieredzi starptautisko jauniešu projektu īstenošanā;
  • starptautiski dalīties ar pieredzi vietējā līmeņa darbā ar jaunatni;
  • izzināt, kāds atbalsts pieejams starptautiskām jauniešu aktivitātēm programmā "Erasmus+: Jaunatne darbībā";
  • analizēt labās prakses piemērus, kas īstenoti ar programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” atbalstu;
  • uzzināt, kādus ieguvumus starptautiskie projekti sniedz vietējā darbā ar jaunatni.

Provizoriskā mācību darba kārtība.

Kā pieteikties?
Pieteikties mācībām iespējams līdz 2019. gada 12. augustam SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē https://www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/training/appetiser-an-introduction-on-how-to-use-the-erasmus-youth-in-action-programmes-and-related-for-international-youth-work.8009/

Dalībniekiem jābūt vismaz 18 gadus veciem, ar labām angļu valodas zināšanām.

Lai elektroniski aizpildītu anketu, vispirms jāreģistrējas SALTO tīmekļa vietnē. Tad uz savu norādīto e-pastu saņemsiet paroli un varēsiet aizpildīt pieteikuma anketu.

Visas izmaksas tiks segtas no programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" finanšu  līdzekļiem, dalībniekiem jānodrošina līdzfinansējums 28.46 euro apmērā. Ar mācībām apstiprinātajiem dalībniekiem tiek noslēgts līgums par dalību pasākumā, pēc līdzfinansējuma segšanas aģentūra iegādājas avio biļetes.

Lai nodrošinātu programmas "Erasmus+: Jaunatne darbībā" redzamību, kā arī iekļautu pēc iespējas vairāk jauniešu programmas aktivitātēs, pēc mācībām dalībnieks apņemas:

  • kopā ar projektu koordinatori pārrunāt pasākuma rezultātus un ieplānot to izplatīšanas aktivitātes;
  • nodrošināt vismaz vienu publikāciju medijos;
  • sešu nedēļu laikā pēc atgriešanās organizēt rezultātu izplatīšanas aktivitāti, iekļaujot vismaz vienu tikšanos ar ieinteresēto mērķa grupu (vismaz 15 personas).

 

Tāpat jāatceras par atskaišu un segto izmaksu apliecinājumu iesniegšanu!

 

Papildu informācija:
Sanda Roze
JSPA Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas projektu koordinatore
Tālr.: +371 67356289
sanda.roze[at]jaunatne.gov.lv