Aicinām piedalīties Vidzemes reģiona neformālās izglītības apmācībās par vienaudžu izglītību "Jaunietis - Jaunietim"

Apmācības notiks no 2015.gada 17. līdz 19. aprīlim, viesnīcā „Ērgļi” (www.erglihotel.lv), Vidzemes reģionā, Ērgļu novadā. Pieteikties apmācībām vari līdz 1. aprīlim. 

Piesakies apmācībām, aizpildot pieteikuma anketu elektroniski: http://ej.uz/p9wz

Pieteikšanās termiņš 1. aprīlis. Apstiprinājums par dalību apmācībās katram personīgi tiks nosūtīts e -pastā līdz 2015. gada 7. aprīlim

Apmācību mērķis: sniegt jauniešiem nepieciešamās zināšanas par vienaudžu izglītības konceptu un attīstīt prasmes un attieksmes, kas nepieciešamas kvalitatīvas vienaudžu izglītības īstenošanai Latvijā.

Apmācību uzdevumi: 

- informēt par vienaudžu izglītību Latvijā un iespējām līdzdarboties;

- aktualizēt neformālās izglītības dažādus aspektus un tās izmantošanu vienaudžu izglītībā;

- sniegt informāciju par iespējām sevi attīstīt kā vienaudžu izglītotāju;

- sniegt atbalstu mācīšanās procesā, nodrošinot drošu un atbalstošu neformālās izglītības mācību vidi;

- veidot savstarpējo vienaudžu izglītotāju sadarbības tīklu nākotnes darbībai.

Dalībnieku profils: jaunieši vecumā no 13līdz 18 gadiem. Apmācībās paredzēti 22 dalībnieki. Aicinām tajās piedalīties jauniešiem bez pieredzes vienaudžu izglītībā vai ar nelielu pieredzi. Pieredze neformālās izglītības pasākumos vai tematiskajos pasākumos tiks uzskatīta par priekšrocību.

VIENAUDŽU IZGLĪTĪBA ir process, kura laikā izglītoti un motivēti jaunieši veic dažādas izglītojošas aktivitātes savu vienaudžu vidū ar mērķi attīstīt zināšanas, attieksmes un iemaņas. Latvijā īpaši izplatīta ir vienaudžu izglītības programmu izstrāde veselības jomā, piemēram, par seksuāli reproduktīvo veselību, savstarpējām attiecībām u.tml.

Apmācības vadīs: Ieva Upesleja un Normunds Pīlips.

Apmācības notiks pilnas 3 dienas, tāpēc svarīgi, lai tu varētu piedalīties visas apmācību dienas! Apmācības ir BEZ MAKSAS! Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra ar Latvijas un Šveices sadarbības programmas atbalstu sedz uzturēšanās, ēdināšanas un mācību izdevumus. Ceļa izdevumi uz apmācību norises vietu gan jāsedz pašiem.

Ja rodas jautājumi vai nepieciešama papildus informācija, lūdzu, raksti vai zvani – Līva Stupele, Vidzemes reģionālā koordinatore tālr.nr.: 29814984, liva@llf.partneribas.lv.

Apmācības organizē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra sadarbībā ar biedrību „Latvijas lauku forums” (JSPA reģionālais sadarbības partneris Vidzemes reģionā) Latvijas un Šveices sadarbības programmas „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” ietvaros. Vairāk informācijas par Latvijas un Šveices sadarbības programmu „Atbalsts jaunatnes iniciatīvu attīstībai attālos vai mazattīstītos reģionos” meklējiet mājas lapā: www.jaunatne.gov.lv.