2015. gada Starptautiskās parlamenta stipendijas

Arī 2015. gadā Vācijas Bundestāgs piešķirs Starptautiskās parlamenta stipendijas (IPS) jauniešiem ar augstāko izglītību, kas interesējas par politiku. Programma sāksies 2015. gada 1. martā un noslēgsies 2015. gada 31. jūlijā.

Kandidātiem nepieciešama Latvijas pilsonība, pabeigta augstākā izglītība un ļoti labas vācu valodas zināšanas. Programmai sākoties, viņi nedrīkst būt sasnieguši 30 gadu vecumu. Viņu profesionālajiem mērķiem vajadzētu saistīties ar darbu valsts civildienestā vai arī ar kādu citu nodarbošanos savas valsts sabiedriskajā dzīvē, piemēram, medijos, partijās, asociācijās vai augstskolās.

IPS dalībnieki no Vācijas Bundestāga budžeta saņems stipendiju 450 eiro mēnesī. Bez tam tiek apmaksāta veselības, nelaimes gadījumu un civiltiesiskās atbildības apdrošināšana. Viņiem ir nodrošināta bezmaksas naktsmītne vai arī dzīvesvietas pabalsts 300 eiro mēnesī, kā arī tiek atmaksāti ceļa izdevumi braucienam uz Berlīni un atpakaļ.

Iepriekšējos gados no Latvijas programmā piedalījās aptuveni 70 dažādu fakultāšu absolventi. Daudzi no viņiem tagad strādā atbildīgos amatos.

Pieteikumus vēstniecība pieņem līdz 2014. gada 30. jūnijam. Detalizēta informācija atrodama Vācijas Bundestāga mājaslapā: www.budestag.de/ips vai arī vēstniecības mājaslapā: www.riga.dipo.de.