10.oktobrī Eiropas Savienības mājā būs Atvērto durvju diena

10.oktobrī, kad visā Latvijā Atvērto durvju diena notiek valsts pārvaldes institūcijās, arī Eiropas Savienības māja, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, vērs durvis ikvienam interesentam, aicinot piedalīties dažādās aktivitātēs un iepazīties ar ES sniegtajām iespējām.

Laikā no plkst.11:00 līdz 16:00 aicinām piedalīties radošajās darbnīcās, lai iepazītu ES institūcijas – Eiropas Komisiju, Eiropas Parlamentu un Eiropas Savienības Padomi, kurā 2015.gada pirmajā pusgadā Latvija kļūs par prezidējošo valsti un attiecīgi – daudzas ministru sanāksmes notiks tepat Rīgā.

Eiropas Komisijas darbnīcu vadīs Vilis Brūveris, kurš ikvienam interesentam stāstīs, kādi ir Eiropas Komisijas galvenie uzdevumi un aktualitātes, kā arī iesaistīs ES naudas spēlē.
Eiropas Parlamenta darbnīcā Eiropas Parlamenta Informācijas birojs sadarbībā ar mūziķi Valteru Frīdenbergu stāstīs par jauniešu iespējām Eiropas Parlamentā, piemēram, praksi un līdzdalību dažādos projektos. Būs arī konkurss par Eiropas Parlamenta aktualitātēm.

Eiropas Savienības Padomes darbnīcā ikvienu interesentu sagaidīs improvizācijas teātra aktieris Viesturs Vizulis, kurš dalībniekus aicinās iejusties dažādu Eiropas Savienības valstu ministru lomās, mēģināt sadarboties un rast kompromisus, lai, līdzīgi kā Eiropas Savienības Padomes sanāksmēs, atrastu labākos risinājumus kādai reālai problēmai.

Dienas otrajā pusē no plkst.16:00 līdz 18:00 notiks Jauniešu iespēju gadatirgus. Individuālas konsultācijas par izglītības, prakses, darba un līdzdalības iespējām divu stundu garumā sniegs eksperti no astoņām organizācijām: Nodarbinātības valsts aģentūras, portāla Prakse.lv, EPSO vēstniece Latvijā Marija Abalmasova, Lauku atbalsta dienesta Personāla daļas, Nacionālā Europass centra, Valsts izglītības un attīstības aģentūras, Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūras un Kluba „Māja”.

Visas dienas garumā ES mājā varēs spēlēt Neuroodysee un citas spēles par Eiropas Savienību un iegūt balvas!

Tā kā vietu skaits darbnīcās un Jauniešu iespēju gadatirgū ir ierobežots, aicinām interesentus pieteikties jau iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi esmaja[at]esmaja.lv vai zvanot pa tālruni 67085445.

Atgādinām, ka visi pasākumi ES mājā ir bezmaksas!

Atzīmējot desmit gadus kopš Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā, šogad ES mājas institūcijas — Eiropas Parlamenta Informācijas birojs un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā — ES mājas Atvērto durvju dienu rīko sadarbībā ar Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē sekretariātu.
Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, vienuviet atrodas Eiropas Parlamenta Informācijas birojs, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, kā arī Zināšanu, sarunu un mākslas istabas.
Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabās var saņemt pieredzējušu speciālistu konsultācijas, kā labāk izmantot ES sniegtās iespējas, bezmaksas informatīvos izdevumus, ieskatīties ES datubāzēs internetā, kā arī piedalīties dažādos pasākumos: diskusijās par Latvijai un Eiropas Savienībai svarīgiem notikumiem, informatīvajos semināros, radošajās darbnīcās, kino vakaros, kā arī apmeklēt izstādes, kultūras pasākumus un iepazīties ar Eiropas valstu tradīcijām un vēsturi.


Papildu informācija:
Anita Jansone,
Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja,
t.67085446,
e-pasts: anita.jansone[at]esmaja.lv.