Veidot uzticību

Sveiki visiem! Raksta Nelli. Es vēlos pastāstīt par Jauniešu apmaiņas projektu Itālijā, kas notika šogad jūlijā nelielā pilsētiņā Apiro, kas atrodas Centrālajos Apenīnu kalnos. Apmaiņa ilga desmit dienas, un tajā piedalījās jaunieši no Itālijas, Francijas, Latvijas, Slovēnijas, Spānijas un Ungārijas. Šīs dažas dienas bija burvīgas un piepildītas ar pozitīvu enerģiju! Apmaiņas nosaukums bija Building trust, kas tulkojumā nozīmē ‘veidot uzticību’. Galvenā tēma bija tolerance pret cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, precīzāk, pret cilvēkiem ar redzes problēmām. Apmaiņas projekta dienas kārtībā ietilpa aktivitātes ar ūdensmotocikliem, šļūkšana pa virvi pāri upei, ekskursijas uz alām, sensoriālā centra apmeklējums, kā arī diskusijas par apmaiņas tēmu, t. i., karjera, sports, ceļošana un redzes grūtības.

Jauniešu apmaiņas projekta aktivitātes un apmeklētās vietas

Sensoriālais centrs (The Italian Center of Sensory Analysis of Matelica) – tur mums notika interaktīvas aktivitātes par smaržu izgatavošanu. Stāstīja par smaržu vēsturi, sastāvu, bija uzdevums atminēt sastāvdaļas pēc to smaržas. Nodarbības beigās, kombinējot dažādas smaržeļļas, varējām radīt sev tīkamas smaržas.

Taktilais muzejs (Museo Tattile Statale Omero) – muzejs, kas ir pieejams arī cilvēkiem ar pilnīgu redzes zudumu. Ekspozīcijās ir senās Eiropas vēstures, kultūras un mākslas eksponāti, daži miniatūrā. Arī slavenākas vēsturiskas ēkas, baznīcas un skulptūras ir veidotas miniatūrās, lai neredzīgi cilvēki varētu tos aptaustīt un gūtu priekšstatu, kā tie izskatījās realitātē. (www.museoomero.it – vienīgais šāda veida muzejs Eiropā!)

Viena no aktivitāšu sastāvdaļām bija nacionālie vakari, kuros katrai nacionālai grupai bija jāpagatavo savs nacionālais ēdiens un jāpastāsta par savu valsti un kultūru.

Ekskursija uz alām. Mēs vārējam aplūkot stalagmītus un stalaktītus, kas ir veidojušies gadsimtiem ilgi un vēl aizvien veidojas. Alas atrodas augsta kalna iekšpusē, un tās tika nejauši atrastas 1972. gadā. Alās ir tikai +14 grādu silts un gaisa mitrums 98%.

Kādu vakaru notika tā sauktās „vakariņas tumsā”. Šīs aktivitātes laikā visi dabiskie un mākslīgie gaismas avoti bija izslēgti un aizliegti. Aktivitātes mērķis –izjust un saprast, kā jūtas neredzīgs cilvēks, dzīvojot pilnīgā tumsā.

Brīvo laiku mēs varējām pavadīt, peldoties baseinā, sauļojoties, spēlējot bumbu vai galda tenisu, pastaigājoties pa kalnaino apkārtni. Vakaros mums vienmēr bija diskotēka vai karaoke dažādās valodās.

Nelli

Ja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras mājaslapā un publikācijā norādīta saite uz citu iestāžu vai privātpersonu mājaslapām, kontiem vai vietnēm, par attiecīgajos informācijas resursos ievietoto informāciju Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra neatbild.