Uzsmaidi pasaulei!

Laikā no 2008. gada septembra līdz decembrim, Jelgavas un Iecavas SOS jauniešu mājas (JM) jaunieši ar Eiropas Savienības neformālās izglītības programmas „Jaunatne darbībā” līdzfinansējumu un atbalstu īstenoja projektu „Uzsmaidi pasaulei!”.

Ikdienā abu māju jaunieši saskaras ar tām pašām problēmām un izaicinājumiem, ar ko ikviens jaunietis. Diskutējot par projekta norisi, tika noskaidrots, ka jaunieši pozitīvi vērtētu neformālas tikšanās un komandas darbu kopā ar jauniešiem ārpus SOS JM.

Projekta „Uzsmaidi pasaulei!” mērķis bija sekmēt jauniešu veiksmīgu savstarpējo saskarsmi, integrāciju sabiedrībā un aktīvu līdzdalību sabiedrībā notiekošajos procesos. Lai sasniegtu šo mērķi, tika izpildīti divi projekta uzdevumi – motivācijas treniņi āra dzīves apstākļos, kā arī rezultātu un pozitīvas pieredzes izplatīšana citiem jauniešiem.

Trīs nedēļas nogalēs 16 jaunieši no SOS JM un 9 jaunieši no Svētes, Ogres un Mazsalacas devās uz treniņiem Usmā, kur jauniešiem, piedaloties radošajās darbnīcās, bija iespēja attīstīt prasmes darboties komandā, veicināt saliedētību, pilnveidot motivāciju un savu pašapziņu.

Taču vislabāk par treniņiem, protams, var pastāstīt paši dalībnieki.
Liene: „Šāda veida pasākumā piedalījos pirmo reizi. Es nemaz nezināju, ko no tā gaidīt….. Pasākumi notika brīnišķīgā vietā pie Usmas ezera. Ļoti patika projekta vadītājs Renārs, atraktīvs cilvēks, kas rūpējās par šo pasākumu. Nevienu mirkli nebija garlaicīgi. Ieguvu jaunus draugus, labi atpūtos. Pasākums attaisnoja visas manas klusās cerības. Vēlos, lai atkal notiktu šāds pasākums. Paldies visiem, kas rīkoja un atbalstīja šo pasākumu.”

Liāna: ”Šis projekts bija interesants, un es daudz no tā ieguvu. Man patika uzdevumi, kur bija nepieciešams komandas darbs. Jaunieši projektā bija ļoti dažādi. Katrs ar savām interesēm, hobiju, bet mēs ļoti ātri iepazināmies un atradām kopīgas intereses. Vienīgais, par ko man sākumā nebija liels prieks, bija tas, ka līdz autobusa pieturai bija jāmēro 3 km garš ceļš. Šobrīd uz to skatos pozitīvi, jo sports nāk tikai par labu. Es ieguvu ļoti daudz patīkamu iespaidu, labāk iepazinu sevi. Šādā projektā vēlos piedalīties vēl!”

Projekta vadītājs, Iecavas JM pedagogs Renārs atzīst, ka šis projekts bija veiksmīgs ar to, ka palīdzēja SOS jauniešiem izveidot kontaktus ar jauniešiem no citiem rajoniem. Tas veicinājis arī jauniešu patstāvību, veidojot citus apmaiņas projektus. Trīs jaunieši no Iecavas SOS Jauniešu mājas jau iesnieguši un vēlas īstenot projektu „Mix of life”, lai veicinātu jauniešu kultūras pasākumu norisi bez atkarību izraisošu vielu lietošanas tajos. Projektu iecerēts īstenot Iecavas SOS Jauniešu mājā šī gada vasarā.

Dzintra un Gunta