Tikai 2 mēneši Spānijā un dzīve izmainās

Kaut arī Ineta Greļevska EBD aktivitātē piedalījās tikai divus mēnešus – 2012. gada vasarā Spānijas pilsētā Solsona, – šī pieredze ir ļoti iespiedusies atmiņā. Kā jauniete pati smej, joprojām domāju angļu valodā.

EBD laikā piedalījos dažādās nometnēs – gan internacionālās, gan tādās, kurās piedalījās tikai jaunieši no Spānijas. Galvenie pienākumi bija palīdzēt organizēt šīs nometnes, būt mentoram nometnes dalībniekiem, palīdzēt viņiem un organizēt darbu nometnes laikā, kā arī rūpēties par dažādām aktivitātēm atpūtai un jautrībai.

Vislielākais ieguvums noteikti ir spēja sadarboties ar dažādiem cilvēkiem jebkurā situācijā. Vienmēr saglabāt vēsu prātu. Liels ieguvums no EBD laika ir arī drosme uzdrošināties doties kaut kur vienai pašai, un spēja saprasties ar cilvēkiem arī tad, ja nepārzini valodu. Protams, ļoti liels ieguvums ir arī sastaptie cilvēki. Tagad zinu, ka aizbraucot uz kādu valsti, vienmēr man būs iespēja ar viņiem sazināties. Protams, projekta laikā ļoti būtiski uzlabojās mana angļu valoda – tik ļoti, ka vēl šobrīd, kaut arī krietns laiks pagājis pēc projekta, joprojām domāju angļu valodā.  

Interesanti, ka pēc projekta mana darba dzīve aizvirzījās pavisam nesaistīti ar projekta laikā iegūto pieredzi. Pašlaik strādāju par dispečeri Jelgavas pašvaldības operatīvajā informācijas centrā. Paralēli studēju inženierzinātnes un dejoju tautiskās dejas.

Spilgtākās atmiņas

Visvairāk atmiņā palikuši cilvēki, kurus iepazinu. Arī Spānijas kultūra un pilsētas svētki. EBD laikā bija iespēja piedalīties spāņu kopējās vakariņās un bingo spēlē. Protams, arī kāpšana kalnos palikusi atmiņā. Ik pa laikam aplūkojot bildes, varu papriecēt acis ar kalnu skaistumu un atcerēties, kā bija kāpt kalnos, kad ārā ir +36, saule cepina, bet tu klīsti pa kalniem, alām, ērkšķiem.

Nevarēšu aizmirst arī gulēšanu teltīs, jo nometnes bieži bija kā pārgājieni vai notika kādā kempingā. Man liels piedzīvojums bija, kad kopā ar nometnes dalībniekiem, kur darbojās meitenes no Anglijas, notika pārgājiens gar upi. Tas bija lieliski!. Upes Spānijā nav tādas kā pie mums Latvijā – ar smiltiņām, tās ir akmeņainas, ar dzidru un aukstu ūdeni, vietām seklas, bet vietām dziļas. Tas bija liels piedzīvojums! Bija iespēja arī lēkt no tilta upē, bet es tomēr nobijos un nelēcu, kaut tagad domāju, ka būtu to darījusi. Bet, kad ciemojos Peramola pilsētas svētkos pie vienas spāņu draudzenes, izpildīju viņu tradīciju – lēkt no tiltiņa iekšā kanālā. Tas nu gan bija traki, bet ļoti smieklīgi.

Arī citiem jauniešiem iesaku, jo..

Tā ir lieliska iespēja iepazīt jaunu kultūru, valsti, cilvēkus. Pamēģināt savus spēkus kādā citā jomā vai arī pilnveidot sevi tajā jomā, ar ko nodarbojaties. EBD piedāvā iespēju arī katram pašam kļūt drosmīgākam, piedāvā izaicinājumus, kā arī attīsta spēju ātri pielāgoties. Ja Eiropa dod šādu iespēju, kāpēc gan to neizmantot! Ir taču forši padzīvot kādu laiku pavisam citā valstī un iepazīt sevi dažādās dzīves situācijās.