Strādāju ar jauniešiem, kuriem ir intelektuālie un kustību traucējumi

Savu Eiropas Brīvprātīgo darbu veicu Spānijas LaRiojas reģiona galvaspilsētā Logroņo. Mans pienākums bija strādāt ar jauniešiem, kuriem ir intelektuālie traucējumi un kustības problēmas, izmantojot castilo spāņu pamatus.

Tas man bija visnotaļ liels izaicinājums. Es dzīvoju brīvprātīgo dzīvoklī, kopā diviem citiem brīvprātīgajiem, kas piedalījās ilgtermiņa Eiropas Brīvprātīgajā darbā – viens bija no Francijas Raže, otrs - no Brazīlijas.

Projekta mērķis bija integrēt jauniešus ar sociāli ierobežotām iespējām apgūt starpkultūras pieredzi, ikdienā organizēt radošās darbnīcas un iestudēt teatrālu uzvedumu spāņu valodā.

Man tas bija liels izaicinājums – īsā laikā apgūt spāņu valodu, lai komunicētu un sadarbotos ar īpašajiem jauniešiem ar garīgās attīstības traucējumiem. Šī pieredze man palīdzēja pasaulē skatīties atvērti un pozitīvi. Tā ir māksla sarunāties vienā valodā, ja spāņu valoda nav mana dzimtā.

Manuprāt, Eiropas Brīvprātīgais darbs dod jaunietim ar ierobežotām sociālām iespējām būt patstāvīgam, izaicināt sevi un mainīt savu komforta zonu. Bet starpkultūras pieredze paplašina zināšanas par citām kultūrām, valodām un ieražām, kā arī palīdz iegūt jaunus draugus.

Projekta norises vieta: Logroņo, Spānija.
Iesaistītās valstis: Spānija, Latvija.
Brīvprātīgo skaits: 1 (aktivitātes ilgums 3 mēneši).
Projekta mērķis: Integrēt jauniešus ar sociāli ierobežotām iespējām apgūt starpkultūras pieredzi, ikdienā organizēt radošās darbnīcas un iestudēt teatrālu uzvedumu spāņu valodā.

Mārtiņš Mamis, jaunietis ar ierobežotām iespējām