Starpgalaktika - Igaunija

No 8. līdz 13. aprīlim skaistā Igaunijas nostūrī Roostā notika jaunatnes apmaiņu projektu kvalitātes uzlabošanas apmācību seminārs ATOQ. Semināru organizēja Igaunijas Nacionālā aģentūra sadarbībā ar Francijas un Īslandes Nacionālajām aģentūrām. Tajā piedalījās 27 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Rumānijas, Itālijas, Spānijas, Turcijas, Īrijas, Lielbritānijas un Bulgārijas.

Aizrautīgo treneru iedvesmoti, meklējām veidus, kā kvalitatīvāk sagatavot starptautisko apmaiņu projektus, izvērtēt tos, sadarboties un atrast partneri un kā iemācīties mācīties. Guvām ieskatu, kas ir Youthpass (Jaunatnes pase) un kur to izmantot. Lielu ieguldījumu mūsu zināšanu uzlabošanā deva pamudinājums domāt tālāk par pierastām idejām, meklēt jaunus risinājumus un idejas it kā zināmām tēmām – kultūras dažādībai, turpinājuma pasākumiem, izvērtēšanai utt.

Liela daļa semināra tika paredzēta pieredzes apmaiņai starp dalībniekiem. Mūsu vidū bija cilvēki, kuri piedalījušies vairāk nekā 30 starptautiskos apmaiņas projektos, tātad iespaidīga pieredzes bagāža un interesanti cilvēki, – ko vairāk var vēlēties seminārā, kur braucam uzlabot zināšanas! Bieži vien varam mācīties ne tikai no savām, bet arī citu kļūdām. Citu idejas, domas, ieceres un spriedumi ļāva sakārtot savas domas, idejas un ieceres. Dažkārt nevēlējos izteikt savus spriedumus un pieredzi, tikai klausīties un klausīties! Treneri un dalībnieki līdz pēdējai semināra dienai dalījās pieredzē gan ēdienreižu laikā, gan pastaigājoties gar jūru. Dažkārt vienkārši nevarēja piecelties no pusdienu galda, jo risinājās interesantas diskusijas, piemēram, par cilvēku tirdzniecību vai kādas filmas vislabāk attēlo stereotipus un aizspriedumus.

Pēdējās dienas nodarbībā varējām nostiprināt iegūtās zināšanas gan diskutējot, gan konsultējoties, gan noklausoties sev interesējošas miniprezentācijas (tās, starp citu, vadīja ne tikai treneri, bet arī pieredzējušie dalībnieki). Un, protams, vakaru dzīve ar „starpgalaktisko” (starptautisko) vakaru, Eiropas Brīvprātīgā darba pieredzes vakars un citi saliedējoši pasākumi. Mēs abas esam atgriezušās, jaunu ideju, ieceru un zināšanu pārņemtas, nedaudz apjukušas, bet apmierinātas ar semināru.

Zane (Saldus Bērnu un jaunatnes centrs) un Linda („Radi Vidi Pats”)