Starp dabu un sajūtām!

...zeme, kur ledus ar uguni satopas vienviet, no kalniem tek karstas un aukstas upes, debesīs viļņojas ziemeļblāzma un visu to kopā tur lavas „pelni”. Ir cilvēki, kas tajā iemīlās ik brīdi, ir cilvēki, kas to nīst, ir cilvēki, kas to dēvē par drūmu un pelēku pasaules nostūri, ir cilvēki, kas sniegputenī, lietus lāsēs spēj saskatīt krāsas. Un tas viss atrodas starp Eiropu un Ameriku – Islande.

Tā ir zeme, kas 9 mēnešus bija manas mājas un eiropieši – brāļi un māsas, bet paši Islandieši kā mākslas izpētes objekti. Islandē realizēju organizācijas „Would wide Friends” (WF) („Pasaules draugi”) projektu Work camps 2005 (Darba nometnes 2005), kura galvenā ideja ir veikt viedi draudzīgu uzdevumu strādājot kopā ar dažādām pasaules tautām. Pirmie divi mēneši pagāja apmācībās gan par vides jautājumiem, gan līdera prasmēm, gan grupas dinamiku, gan projekta plānošanu, gan darba metodēm, gan par pašu Islandi. Pēc divu mēnešu apmācībām darba uzdevums bija noorganizēt 5 starptautiskas vides darba nometnes. Praktiski - no dažādām pasaules valstīm, vecumā no 18 – 70 gadiem, ierodas ļaudis, lai divu nedēļu garumā strādātu kādā Islandes pilsētā (Islandes vidēja izmēra pilsēta ir 700 iedzīvotāji). Cilvēku skaits grupā no 10-20.

Mans uzdevums kā līderim bija veidot labu kontaktu ar vietējo kontakta personu, izprast vietējās pilsētas vajadzības, noorganizēt darba procesu, saliedēt komandu, organizēt brīvā laika aktivitātes, diskusijas par vides jautājumiem, plānot pārtikas produkta iegādi un ēdienreižu gatavošanu. Darbs, kas bija jāveic, piem., teorētiski jāizplāno un praktiski jārealizē taka maršruts, jāstāda koki, jāizstrādā un jāizveido pārgājienu takas kalnos u.c. Aptuveni pēc pieciem mēnešiem, kad Islandē iestājas rudens, kas vairāk līdzinās ziemai, nodarbojāmies ar atskaišu rakstīšanu, jaunu sadarbības partneru veidošanu un nākošās vasaras vides darba nometņu plānošanu.

Organizācija, kurā veicu savu brīvprātīgo darbu gadā uzņem līdz 13 EVS brīvprātīgiem un 4 Leonardo da Vinči prakses veicējiem. 2005. gada brīvprātīgie bija no Spānijas, Beļģijas, Francijas, Anglijas, Itālijas un Šveices. Dzīvojām Reikjevikā, okeāna krastā, mājā, kuru paši izremontējām un iekārtojām.

Daži guvumi no zemes no sastaptajiem cilvēkiem…

Darām pirmkārt paši priekš sevis un tad, kad būs sasniegts tāds līmenis, ka tas viss ir visai derīgi priekš pašiem, gan atradīsies arī citi, kam tas derēs. Darām pirmkārt tāpēc, ka tas sagādā prieku. Darām pirmkārt tāpēc, ka nevar nedarīt un ka katram cilvēkam bez maizes darba ir vajadzīgs arī kaut kas darāms sirdij un brīvajiem brīžiem - un būs kāds, kam šis darbs dos atbalstu kaut vai tāpēc, ka parādīs šādu iespēju....

I am sleeping on the moon…My dreams are flying into your mind! Just butterfly and colored autumn leave lives in my world. They play games together with spring water and send me message – “Your thoughts are your home, let them fly!”

I start to make my home from my life experience and a raindrop. One of my house walls is saying – “It is the right way to feel what your intuition is sending to your mind!” Now I would like to build next wall of my home… maybe you would like to join…

/ IS -Reikjaskoli 24.07.2005/ 

Do not take the lecture too seriously . . . just relax and enjoy it. I am going to tell you what nature behaves like. If you will simply admit that maybe she does behave like this, you will find her a delightful, entrancing thing. Do not keep saying to yourself "But how can it be like that?" because you will get . . . into a blind alley from
which nobody has yet escaped. Nobody knows how it can be like that.

/IS - Solheimar 28.06.2005./

Ieva