Skaitot zvaigznes, risina jauniešu bezdarba jautājumus

Nav noslēpums, ka aptuveni katrs piektais jaunietis Eiropā ir bez darba. Nejauši iepazināmies ar ASV Apollo izpētes institūta pētījumu par 10 nākotnes darba tirgū nepieciešamajām prasmēm un sapratām, ka varam veiksmīgai integrācijai nākotnes darba tirgū ieguldīt arī savu artavu, kopīgi attīstot šīs prasmes sev un citiem jauniešiem.

Tā tapa projekts “CreActive Skills Lab”.

Projekta mērķis: veicināt jauniešu izaugsmi, radošumu, uzņēmīgumu un  prasmes,  sekmīgai integrācijai darba tirgū.

Kas ir spilgtākās atmiņas, kas saistās ar projekta īstenošanu?

•    Kā neapzināti savedām kopā jauniešus no Grieķijas un Maķedonijas, divām vēsturiski konfliktējošām valstīm uzskatos vienai par otru, kas beidzās ar draudzīgu kopā būšanu, izpratnes padziļināšanu vienam par otra uzskatiem un pa kādai grieķu asarai maķedoniešu kultūras vakarā.
•    Divus metrus augsta un plata koka vizināšana laivā, kurš ar visu puķupodu pārsteidzoši nonests no viesu nama otrā stāva pa šaurām trepēm, lai uzfilmētu video par jauniešu darba meklējumiem Eiropā, apgūstot jauno mediju prasmes.
https://www.youtube.com/watch?v=9Fx8wUizMjY
•    Ik rīta konkrētās dienas prasmes kopīga definēšana caur diskusijām, attēliem un grupu darbiem, kas kļuva par rituālu un neformāli arī sarunās iegājās vispirms skaidri nodefinēt, kas ir kas jeb “let’s define it first”.
•    Dalībnieku iniciēta spontāna nakts ekspedīcija mežā ar pēkšņu lietusgāzi, 7 gravām, aizaugušu kartupeļu lauku un kopīgu zvaigžņu skaitīšanu rīta rasas klātā klajumā zem pāris mūžsenām latvju priedēm.

Kas izmainījies pēc šī projekta īstenošanas?

Iegūti 36 jauni draugi un paziņas no dažādām Eiropas valstīm, iegūta dziļāka izpratne par 5 kultūrām, nodefinētas un attīstītas 10 prasmes, iemācīts efektīvāk argumentēt, atrast risinājums paredzētām un neparedzētam situācijām, vai tas būtu, kā atrast vidusceļu ēdināšanai vidusjūras un ziemeļu valstīm vai kur atrodas tuvākā katoļu baznīca, kur notiek svētdienas mise.

Ko caur šo īstenotā projekta pieredzi ieguvusi Jūsu organizācija/pilsēta/novads?

Iegūtas 5 lieliskas partnerorganizacijas Eiropā, attīstītas neformālās izglītības metodes 10 prasmju attīstīšanai, kas pārvērstas konceptā tālākai izmantošanai, kā arī apzināti un organizācijā iesaistīti vairāki jaunieši.

Projekta norises vieta: Rauna, Latvija.

Projektā iesaistītās valstis: Latvija, Grieķija, Maķedonija, Rumānija, Itālija, Polija.

Dalībnieku skaits: 36.

Linda Plētiena, Biedrības „ RED-Radošu Efektu Darbnīca” valdes locekle, projekta vadītāja.