Sadarbības veidošanas apmācības Spānijā

No 11. līdz 15. janvārim nelielā Spānijas pilsētiņā El Padulā notika Spānijas organizācijas vadītais PBA (partnership building activity) vai, vienkāršiem vārdiem runājot, sadarbības veidošanas apmācības, kurās Latviju pārstāvēja Liepājas Jauno Vanagu pārstāvis Žigimants Krēsliņš. Bez Latvijas apmācībās piedalījās vēl tādas valstis kā Igaunija, Lietuva, Polija, Čehija, Ungārija, Bulgārija, Grieķija, Serbija un Spānija.

Apmācības bija vairāk teorētiska tipa - ar daudz noderīgas informācijas tādām organizācijām, kas līdz šim ar Erasmus + programmu vēl nebija pazīstami vai pazina to virspusēji. Lai arī man personīgi neviens jauns atklājums neradās, tomēr varu apgalvot, ka pašas apmācības bija noorganizētas ļoti augstā līmenī. Diezgan neraksturīgi spāņiem viss notika laicīgi un no organizatoriskās ziņas viss bija vislābākajā kārtībā. Viennozīmīgi šī bija iespēja satikt jaunus cilvēkus, kā arī ieskicēt kaut kādus nākotnes projektus un sadarbības. Pēdējās divas dienas tika diezgan nopietni strādāts pie konkrētiem projektiem, kurus varēja izvēlēties pēc brīvprātības principa. Kopā ar ungāriem un bulgāriem izstrādājam jauniešu apmaiņu Ungārijā. Tā kā ungāru organizācijai šis būs pirmais nopietnais projekts, veidojām to diezgan vienkāršotu. Projekta tēma - Ungārijas mazpilsētu kultūras mantojums. Projekta ietvaros jauniešu grupas pētīs mazpilsētu arhitektūru, paražas, ēdienus un ģērbšanās tradīcijas. Ļoti ceru, ka projekts tiešām tiks iesniegts, jo darbs tika ieguldīts diezgan nopietns.

Arī Latvija bešā nepalika, jo braucu jau ar konkrētu ideju par partnerību 4 mūsu topošajos projektos. Lai arī brīvprātīgā darba projekti atsaucību neguva (tā vienkāršā iemesla dēļ, ka tikai Bulgārijas organizācijai ir akreditācija šā darba veikšanai), tomēr sadarbība par apmācībām Latvijā un jauniešu apmaiņu tika izveidota ļoti laba, un vairākas organizācijas deva piekrišanu piedalīties projekta izstrādē un realizēšanā.

Protams, kā jau ierasts šajos pasākumos, neiztika bez neformālās daļas, par ko parasti ir ļoti sašutuši cilvēki, kas tādās nav piedalījušies, un kuriem šķiet, ka veltīgi tiek tērēta nauda. Tomēr nē - jāmāk strādāt, jāmāk arī atpūsties. Un atpūtā tika piedāvāta viena vakara ekskursija uz Granādas pilsētu. Kopēja ekskursija netika organizēta, tāpēc organizējāmies paši, un sadaloties mazākās grupās devāmies iepazīt šo, bez šaubām, lielisko pilsētu. Galvenais apskates objekts, protams, ir slavenā Alhambras pils, uz kuru dodās lielākā daļa no Spāniju apmeklējušiem tūristiem. Tieši šī iemesla dēļ biļetes mēs nedabūjām, tomēr mazliet apskatīt pils dārzus un daļu no milzīgā kompleksa paguvām. Kopā nostaigājām virs 20 kilometriem, runājām, smējāmies, stāstījām viens otram par ģimenēm, draugiem, sapņiem un problēmām. Tieši šādas neoficiālās daļas ir par pamatu iepazīt cilvēkus un saprast vai vari uzticēties rakstot projektu vai nē.

Braucu uz apmācībās iegūt vienkārši jaunas partnerības, bet ieguvu draugus. Ticu, ka kopā realizēsim vairākus sekmīgus projektus.

Vēl varu piebilst, ka projekts dod iespēju ierasties valstī divas dienas ātrāk, ko arī izmantoju apmeklējot Malagas pilsētu ar tās fantastisko katedrāli un pili, kā arī mazo Gibraltāras valsti. Protams, ka šīs izmaksas tiek segtas no personīgajiem līdzekļiem, bet tas noteikti ir pavisam tā vērts.

Aicinu visus interesentus iesaistīties jaunatnes darbā, un atklāt jaunas iespējas! 

Zigimants Kreslins
Secretary General
Liepajas Jaunie Vanagi
Tukuma iela 26. LV3407