Par mieru un toleranci visā pasaulē

Projekta “Dance for Peace” ideja radās Engures novada jauniešu foruma laikā, tieši 9 mēnešus pirms projekta īstenošanas. Ar šo projektu vēlējāmies sniegt iespēju jauniešiem no dažādām valstīm un ar dažādām pieredzēm paust savu viedokli un attieksmi par mieru un toleranci pasaulē, izmantojot radošās metodes, tādas kā deja, māksla un mūzika.

Kas ir spilgtākās atmiņas, kas saistās ar projekta īstenošanu?

Spilgtākās atmiņas, kas man saistās ar šo projektu notika šī projekta vienā no pēdējām dienām, kad mēs visi projekta dalībnieki dziedājām mūsu pašu radītā un veidotā koncertā. Tas bija pats aizkustinošākais mirklis, kad sapratu, cik ļoti man patika būt kopā ar projektā esošajiem cilvēkiem, vienlaikus saprotot, ka tā bija viena no pēdējām dienām. Bet es noteikti priecājos, ka man bija šāda izdevība piedalīties projektā „Dance for Peace” un satikt dažādus cilvēkus, kā arī iegūt pieredzi sev!

Kas izmainījies pēc šī projekta īstenošanas?

Projekta laikā mēs ļoti bieži dažādās nodarbībās un sarunās apspriedām tēmas par mieru un toleranci, gan par pasaules mieru, gan arī par mūsu pašu iekšējo mieru. Es sapratu, cik tas ir svarīgi - būt mierā ar sevi, pašam būt mierīgam un veidot jauku atmosfēru ap sevi, jo mūsdienu pasaulē ir daudz stresa, dusmu, aizvainojuma. Es sapratu to, ka viss sākas no Tevis paša, vien Tu pats vari mainīt sevi un visu pasauli sev apkārt, esot mierā ar sevi.

Ko caur šo īstenotā projekta pieredzi ieguvusi Jūsu organizācija/pilsēta/novads?

Manuprāt, daudzi šeit dzīvojošie jaunieši, kuri piedalījās šajā projektā, uzzināja, cik tas ir interesanti - satikt dažādus cilvēkus no citām valstīm, iepazīt viņus un pavadīt kopā laiku. Mēs, jaunieši, varējām arī redzēt to, ar ko citi jaunieši nodarbojas savās valstīs, kādi ir viņu hobiji un intereses, salīdzināt ar sevi un iemācīties jaunas lietas. Es domāju, ka tagad tie jaunieši, kas piedalījās šajā projektā, vairāk varēs stāstīt citiem jauniešiem par šāda vieda projektiem, un tad arī vairāk jauniešiem būtu vēlme piedalīties pašiem. 

Projekta norises vieta: Šlokenbekas muiža, Milzkalne, Smārdes pagasts, Engures novads, Latvija.
Projektā iesaistītās valstis: Latvija, Polija, Spānija un Zviedrija.
Dalībnieku skaits: 41.

Marta Fogele, biedrības “Pozitīvā Doma” projekta dalībniece, jauniešu līdere.