Noslēdzies EBD projekts ‘’Esi aktīvs un radošs’’

Pagājušajā gada oktobrī Ropažu novada pašvaldībā uzsāka „Erasmus+” Eiropas Brīvprātīgā darba projektu (2017-2-LV02-KA105-001761) „Esi aktīvs & radošs”, kura ietvaros jaunieši no Itālijas un Spānijas brīvprātīgi strādāja Latvijā, precīzāk - Ropažos.

Projekta mērķis bija veicināt vietējo jauniešu līdzdarbošanos Ropažu novada sociālajā un pilsoniskajā dzīvē caur radošām un sportiskām aktivitātēm, dodot iespēju visiem iesaistītajiem iegūt jaunas zināšanas un prasmes. Viens no projektā iesaistītajiem jauniešiem Francesco Albizzat ir atgriezies Itālijā. Lai noskaidrotu, kā jaunietis juties šī gada laikā, dzīvojot Ropažu novadā, jaunietis video intervijā stāsta par savu pieredzi.

Videointervija pieejama šeit>>

Kāpēc Tu izvēlējies iesaistīties  brīvprātīgā darba projektā?

 Es izvēlējos piedalīties šajā projektā, lai iegūtu lielāku pieredzi, kas ir saistīta ar ārzemēm, kas tieši varētu vairāk mani pilnveidot un, kur es vairāk varētu iegūt.

Kāpēc izvēlējies tieši Latviju?

Tāpēc, ka Latvija bija kaut kas man nezināms, neatklāta zeme. Kad  es meklēju  brīvprātīgo darbu projektus, es iedomājos tieši, ka šī būtu lieliska iespēja iepazīt Latviju.

Kāda veida projektā Tu piedalījies?

 Projekta nosaukums ir “Esi aktīvs un kreatīvs”. Šī projekta ievaros galvenokārt mēs strādājām ar Ropažu novada jauniešiem, kur galvenais uzdevums bija veicināt aktīvu jauniešu pasākumu norisi novadā, dažādus sporta, svētku pasākumus- ziemassvētku balli, “Ropaži got talent” un “EU Ropaži”.

Vai projekta ietvaros esi piedalījies kādās nometnēs?

 Jā, esmu piedalījies 2 nometnēs šīs vasaras jūlija mēnesī un augustā, nometnēs vairāk es palīdzēju dažādās sporta aktivitātēs un to organizēšanā, tā bija jauna pieredze.

Vai ir kas tāds, kas Tevi ir pārsteidzis šī projekta laikā?

Es biju domājis, ka šeit cilvēki ir daudz vairāk intraverti, bet īstenībā latvieši ir ļoti dzīvespriecīgi. Latvija ir ļoti skaista zeme, kurā dzīvo brīnišķīgi cilvēki.

Kā Tu esi juties šī gada laikā, kad dzīvoji Latvijā?

Šī gada laikā nemaz nesanāca ilgoties pēc mājām, tāpēc, ka man bija apkārt  ļoti jauki cilvēki, visi man apkārt bija ļoti mīļi ar siltām emocijām, un vietu, kurā es dzīvoju šī gada laikā es patiesi varēju saukt par mājām.

No kā Tu visvairāk baidījies šī projekta laikā/piesakoties šim projektam?

Es visvairāk nebiju pārliecināts par savu pieredzi vai es esmu gatavs uzņemties atbildību un patstāvību. Bailes noteikti nebija par to, ka braucu dzīvot uz svešu valsti, sagaidīju no šī projekta tikai labus rezultātus.

Ko Tu cerēji iegūt no šī projekta?

Noteikti pierādīt sevi. Kā arī kad atgriezīšos Itālijā ceru būt ar daudz lielāku pieredzi un patstāvīgāks. Esmu ļoti apmierināts ar šo projektu un man ir skumīgi, ka jābrauc prom.

Kas būs tas, ko Tu atvedīsi mājās uz Itāliju no šī projekta?

Noteikti esmu šī projekta ietvaros nostiprinājis lielāku empātiju un spēju ieklausīties  saskarsmē ar cilvēkiem, iepriekš vairāk es biju vērsts uz rezultāta izpildi, bet esmu sapratis, ka dažreiz rezultāts nav vienīgā svarīgā lieta, bet gan process, kurā var mācīties un pierādīt, pārbaudīt  sevi.

Vai Tu jauniešiem iesaki šāda veida pieredzi, ko tu ieguvi brīvprātīgo darbu veicot?

Jā, viennozīmīgi iesaku šādu pieredzi jauniešiem, jo tā palīdz saprast, kas tu esi un kas tu vēlies būt savā dzīvē, kādas ir tavas prasmes un spējas, stiprās un vājās puses un kā to visu izmantot, lai veidotu labāku nākotni sev. Šāda pieredze dod jaunu pieredzi ar atšķirīgu kultūru, valodu, cilvēkiem.

 

Projekts (2017-2-LV02-KA105-001761) „Esi aktīvs & radošs” tika finansēts ar Eiropas Komisijas “Erasmus+: Jaunatne darbībā”, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.