„Līgo saule vakarā…!”

Kopš septembra esmu Latvijā. Man šeit patīk, jo esmu ieguvusi jaunu pieredzi, daudz jaunu draugu, kā arī apceļojusi Latviju. Mani sauc Terēza (Theresa), esmu 19 gadus veca meitene no Dienvidvācijas. Es ierados Latvijā pēc tam, kad biju pabeigusi vidusskolu un nolēmusi piedalīties Eiropas Brīvprātīgā darba programmā “Jaunatne darbībā” ietvaros.

Projektu Rīgas Sociālā dienesta teritoriālajā centrā “Bolderāja” atradu internetā, un tas mani ieinteresēja, jo vēlējos strādāt ar bērniem un jauniešiem, organizējot savas aktivitātes, iepazīt Latvijas kultūru un iegūt daudz jaunu draugu. Bolderājā jau esmu gandrīz desmit mēnešus, šajā laikā galvenokārt strādāju ar bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem. Esmu veidojusi un kopīgi ar sociālajiem darbiniekiem piedalījusies dažādās grupu nodarbībās. Kā savu lielāko prieku un sasniegumu varu minēt manu un Vācijas brīvprātīgā no Liepājas organizēto Bolderājas un Liepājas jauniešu apmaiņu.

Lai labāk integrētos starp latviešiem un iepazītu Latvijas tradīcijas, sāku dziedāt korī. Par “Mārtiņkora” dalībnieci kļuvu drīz pēc manas ierašanās Latvijā. Līdz šim esmu piedalījusies kora mēģinājumos, vairākos koncertos dievkalpojumu laikā baznīcā, kā arī atlases koncertos, lai kvalificētos latviešu Dziesmu svētkiem, kas notiks jūlijā. Tas bija brīnišķīgi – dzirdēt tik daudz balsu vienlaikus. Koncertos, kuri izšķīra likteni par piedalīšanos dziesmu svētkos, mums bija jāģērbjas latviešu tradicionālajos tautas tērpos, un visi dalībnieki bija ļoti uztraukušies. Uztraukums mazinājās, uzzinot, ka “Mārtiņkoris” varēs piedalīties jūlijā gaidāmajos dziesmu svētkos, un es kā vācu brīvprātīgā esmu ļoti laimīga, ka man ir dota šāda iespēja. Es to ļoti gaidu! Es izbaudīšu šo laiku un nekad savā dzīvē to neaizmirsīšu!

Theresa